EdukacjaSport

Przedszkolaki na Olimpiadzie Sportowej

12 marca mieliśmy zaszczyt i przyjemność po raz kolejny uczestniczyć w Przedszkoliadzie – Olimpiadzie sportowej w Białymstoku. Nasze przedszkole reprezentowała liczna grupa przedszkolaków z Choroszczy oraz dzieci z Łysek.

Celem Przedszkoliady jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej oraz promowanie zdrowego stylu życia. Dzieci uczestniczyły  w różnorodnych aktywnościach tj. gra w hokeja, rzuty do kosza, gra w piłkę nożną, tor przeszkód z elementami rugby oraz siatkówka. Oprócz tego na specjalnej stacji żywieniowej przedszkolaki mogły posilić się smacznymi owocami oraz porozmawiać nt. zdrowego odżywiania.

Impreza jak co roku była świetnie przygotowana. W wykonywaniu zadań wspierali dzieci zawodowi sportowcy. Wszyscy byli zwycięzcami, ponieważ tu nie było rywalizacji, a nacisk położony był na dobrą zabawę.

Na koniec wszyscy uczestnicy Przedszkoliady otrzymali dyplomy, pamiątkowe medale oraz małe upominki, zaś przedszkole zdobyło piękny puchar za promowanie zdrowego stylu życia.

Dziękujemy Panu Tomaszowi Koniczkowi naszemu trenerowi za świetne przygotowanie nas do olimpiady oraz za wspaniałą imprezę w której mogliśmy brać udział.

Małgorzata Hubbell