Wyniki konkursu Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja”

28 marca 2018 r. w Przedszkolu Samorządowym w Choroszczy odbył się konkurs piosenki przedszkolaków. Były to eliminacje środowiskowe XXVI Festiwalu Piosenki „Mama, tata i ja” zorganizowane przez Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wraz z Przedszkolem Samorządowym i Biblioteką Publiczną w Choroszczy. Konkurs prowadziła pani Dorota Sawicka.

Jury w składzie: Elżbieta Wróblewska- kierownik Biblioteki, Izolda Hukałowicz – pracownik Biblioteki dla dzieci oraz Marta Bagnowska – pracownik Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach – dzieci młodsze 3-4 letnie oraz starsze 5 – 6 letnie. W kategorii pierwszej I miejsce zajęła Laura Sieńko wykonująca utwór „Kalendarz”. Drugie miejsce wyśpiewał Michał Dąbrowski piosenką „Pierwszy obudził się pierwiosnek”. Trzecią nagrodę przyznano Patrycji Markowskiej za wykonanie piosenki „Wiosenny marsz”. Wyróżnienie otrzymali: Matylda Żurawska, Jan Ostrowski, Amelia Kościuczyk.

W kategorii drugiej I miejsce zajęła Aleksandra Arciszewska śpiewająca piosenkę „Dziękuję Ci mamo, dziękuję Ci tato”. Drugie miejsce zdobyła Natalia Pawłowska z piosenką ”Kwiaty dla wróżki”. Trzecia nagroda trafiła do Oliwi Kowalewskiej śpiewającej piosenkę „Wiosna w błękitnej sukience”. Wyróżnienie otrzymali: Weronika Aneszko, Magdalena Zawadzka, Sebastian Zdanowicz.

W dniu 14 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 nagrodzone dzieci wezmą udział w Eliminacjach Powiatowych XXVI Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja” w Wiejskim Domu Kultury w Pogorzałkach. Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za naszych laureatów.

Kierownik Biblioteki
Elżbieta Wróblewska