„Kobiety Mówią” przed nami! W tym roku mówią o MARZENIACH

Jest nam bardzo miło poinformować, że w bieżącym roku reaktywujemy w Choroszczy wydarzenie pn. „Kobiety mówią z głębi duszy i ciała…”. „Kobiety mówią” to wyjątkowe SPOTKANIE kobiet (choć nie tylko) w różnym wieku, różnorodnych profesji, doświadczeń, miejsca zamieszkania, pochodzenia… Te charakterystyki nie są ważne, jeśli kobiety chcą mówić. A chcą. W 2018 roku „Kobiety Mówią… o MARZENIACH”. Tegoroczna edycja odbędzie się 13 maja o godz. 13.00 w auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Kobiety Mówią” to czas rozmów, inspiracji, oderwania się od codziennych obowiązków i celebrowania kobiecości – spotkania wyjątkowych kobiet z innymi wyjątkowymi kobietami. W poprzednich latach, z głębi duszy i ciała, rozmawialiśmy o kobietach po prostu, o ich niecodziennej codzienności. Na tegoroczną edycję zapraszamy wszystkie kobiety kochające marzenia! Marzenia bowiem są naszą ideą przewodnią.

Będziemy rozmawiać o tym, jak marzyć i co zrobić, by nasze pomysły stały się rzeczywistością. Pomoże nam w tym Pokój Marzeń – interaktywna instalacja w przestrzeni, przygotowana przez choroszczanki, artystki i animatorki kultury: Izabelę Dąbrowską, Darię Ostrowską i Emilię Kosakowską. W Pokoju Marzeń, w towarzystwie kobiet-żywiołów będzie można oddać się własnym fantazjom, pomyśleć o niebiskich migdałach i prawdziwie pobujać w obłokach. Po co? Dla twórczej realizacji i samopoznania.

Na ziemię – ale z miękkim lądowaniem, ponieważ na ziemię stworzoną z pasji do marzeń – sprowadzą nas wyjątkowe: aktywne i energetyczne kobiety, które doskonale wiedzą, jak realizować marzenia i nimi żyć. Nie, nie mrzonkami – MARZENIAMI. Spotkamy się z fotografką Agnieszką Lilyą Fałat – mentorką i animatorką warsztatów W obronie marzeń, która wie, że niemożliwe jest jak najbardziej możliwe. Porozmawiamy z Urszulą Paśnikowską – bizneswoman, która, podążając za swoimi pragnieniami, zbudowała firmę i markę – Matka Polka Hybrydowa, słowem swój sukces oparła na Marzeniach wymalowanych hybrydą.

Spojrzymy także na Choroszcz, bo Choroszcz także ma marzenia i je realizuje. W naszej lokalnej przestrzeni tajemnicę równania M=m3 rozwiąże Anna Waśkowska – mama, muzyk, pedagog, choroszczanka, szefowa Mroźnych Stworów, która odwiedzi nas wraz ze swoimi Córkami.

Zobaczymy też jak Podlasie marzy i tworzy. W tej części spotkania Przeczytamy marzenia i wyczytamy sukces wspólnie z Dorotą Sokołowską, dziennikarką Polskiego Radia Białystok, promującą czytelnictwo recenzentką teatralną, wielokrotnie nagradzaną autorka audycji i reportaży. Z kolei Urodą marzeń zainspiruje nas Magdalena Gołaszewska, dziennikarka Telewizji Polskiej, trener wystąpień publicznych, media coach, prowadząca setki programów „na żywo”, wielkie koncerty plenerowe i kameralne, gale i konferencje.

Jak co roku podczas spotkania „Kobiety Mówią”, oprócz warsztatów i rozmów, będzie można skorzystać z szeregu dodatkowych atrakcji, np.: profesjonalnego makijażu pn. Ja – pomalowana marzeniamiw wykonaniu: Anna Rua Make Up, Urszula Choruży Make up, Natalia Oświęcińska Make up by Nat; z porad Smacznej Terapii; będzie można obejrzeć wystawę fotografii pt.: W obronie marzeń Agnieszki Lilii Fałat.

Wspaniałą ofertę i niespodzianki przygotowali uczestniczkom także zaproszeni na spotkanie Wystawcy i Sponsorzy, m.in. karnety do SPA Dworu Czarneckiego, vouchery Restauracji Forma, upominki Mydlarni Cztery Szpaki, usługi pielęgnacyjne szkoły Cosinus, Matki Polki Hybrydowej i wiele, wiele innych.

Jak co roku, w trakcie spotkania kawą i słodkim poczęstunkiem będzie można raczyć się do woli, a każda z Pań, tradycyjnie już, wyjdzie ze spotkania z miłą niespodzianką.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie będą dostępne w Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy w pierwszym tygodniu maja. Zachęcamy do śledzenia informacji o spotkaniu i bycia z nami na bieżąco.

Bądź z nam marzeniami! Przyjdź sama, z siostrą, mamą, córką, koleżanką, przyjaciółką – z kim chcesz! Zrealizujmy marzenia wspólnie! Zapraszamy!

***

Organizatorami spotkania są: Fundacja Pro Future prowadzona przez Katarzynę Wardzińską, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy

Patronat medialny sprawują:  Gazeta w Choroszczy”, Portal obcasypodlasia.pl, „Głos Choroszczy”, Twoja Telewizja Regionalna