Maraton Teatralny w Choroszczy

W ostatnią sobotę kwietnia zapraszamy na Maraton Teatralny, podczas którego zobaczymy trzy spektakle w wykonaniu młodzieży z północnej Polski. Bezpłatne wejściówki będą dostępne w Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Zapraszamy!

Maraton teatralny odbędzie się 28 kwietnia 2018. Rozpocznie się o godz. 19:00 i potrwa do ok. 20:15. Na scenie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zobaczymy dwa teatry, dwa spektakle i jedną kooperację artystyczną. Wystąpi  Teatr Surprise z Sejn, który wystawi spektakl “Powiem wam”. Jest to adaptacja opowieści młodych dziewczyn. Mieszkających obok nas. Uczących się w naszych szkołach. Spacerujących tymi samymi chodnikami. Spektakl opowiada o młodej dziewczynie borykającej się z codziennymi trudami nastoletniego życia, które mogłoby się wydawać z pozoru łatwe i proste. Jednak nie wszyscy mamy jedną receptę na radzenie sobie z trudami codzienności. W roli głównej: Gabriela Linkiewicz, w pozostałych rolach: Oliwia Mikołajczyk, Maja Zianowicz, Paulina Łukaszewicz, Aleksandra Draugialis, Julia Tur, Mateusz Okrągły, Cezary Szczęsny. 

Zobaczymy też Teatr W Punkt z Nowinki ze spektaklem “Wariatka” (scenariusz Grzegorz Śmiałek) oraz Dodatkowo obie formacje teatralne wykonają etiudę – niespodziankę. Reżyserem i opiekunem teatrów jest Dorian Krause.

Maraton Teatralny jest pierwszą tego typu imprezą w Choroszczy. Scena Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu otwarta jest na eksperymenty teatralne, wspiera młodych adeptów aktorstwa.

Zapraszamy widzów od 12 roku życia. Bezpłatne wejściówki mogą Państwo odebrać w biurze Centrum Kultury od soboty 21 kwietnia 2018. Zapraszamy!