Anna Partyka-Judge w Dyskusyjnym Klubie Książki

Pisarka Anna Partyka-Judge była gościem kwietniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej w Choroszczy. 20 kwietnia (piątek) autorka spotkała się z czytelnikami, aby opowiedzieć o swoich książkach oraz doświadczeniach życiowych, które ukształtowały jej ciekawą i barwną osobowość.

Anna Partyka-Judge jest pochodzącą z Pomorza pisarką, miłośniczką muzyki, poezji oraz teatru. Swoją pisarską karierę rozpoczęła od tworzenia wierszy, które publikowała w czasopismach, almanachach oraz we własnych tomikach.

Autorkę – która przyjechała do Choroszczy prosto z Hiszpanii – przywitali dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu Przemysław Waczyński oraz kierownik Biblioteki Publicznej Elżbieta Wróblewska.

Podczas spotkania w Choroszczy Pani Anna opowiadała o poezji, którą rozumie szeroko – jako swoistą drogę życiową człowieka oraz wszystkie ludzkie działania, które budują świat jego wartości. W tym sensie – jak powiedziała jedna z uczestniczek spotkania – każdy z nas jest poetą.

Pani Anna przyznała, że poezja – od której rozpoczęła swoją literacką działalność – pozwalała jej niejako „ukryć się” za jej wieloznacznością. Dlatego proza – kolejny etap pisarskiej drogi p. Partyki-Judge – w pełni odsłoniła jej wnętrze i światopogląd.

W trakcie spotkania pani Anna bardzo ciekawie i barwnie opowiadała o swoich wyborach życiowych, celach i miłości. Pisarka starała się prowadzić dialog z uczestnikami, co raz zadając im pytania. Goście mogli też obejrzeć prezentację, która towarzyszyła jej wypowiedzi oraz posłuchać muzyki, która jest kolejną wielką pasją pisarki.

Autorka chętnie odpowiadała na pytania czytelników. Mówiła o wyprowadzce do Anglii, gdzie poznała swojego przyszłego męża oraz drugim domu, który stworzyła w Hiszpanii. Na koniec pisarka podpisywała swoje najnowsze książki. W podzięce za wspaniałe spotkanie kierownik Biblioteki Publicznej w Choroszczy Elżbieta Wróblewska podarowała autorce album o Choroszczy.

Po spotkaniu z choroskimi czytelnikami pani Partyka-Judge udała się do Książnicy Podlaskiej, gdzie poprowadziła warsztaty dla bibliotekarzy z województwa podlaskiego.

Elżbieta Wróblewska