Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu nagrodzone!

26 kwietnia dyrektor M-GCKiS w Choroszczy Przemysław Waczyński odebrał z rąk dyrektora Narodowego Centrum Kultury dr hab. Rafała Wiśniewskiego, prof. UKSW dyplom za”konsekwentne wspieranie oddolnych inicjatyw kulturalnych w społeczności lokalnej” i realizację programu Dom Kultury+.

Uroczyste wręczenie miało miejsce podczas IV Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie. Podczas wręczania dyplomów dyrektor Narodowego Centrum Kultury dr hab. prof. Rafał Wiśniewski zaznaczył, że wyróżnienie przyznano za wzorową, partycypacyjną współpracę instytucji kultury ze społecznością lokalną. Uhonorowano pięć instytucji z całej Polski, które dają przestrzeń do współpracy z ludźmi, są otwarte na oddolne inicjatywy kulturalne i wspierają mieszkańców w podejmowanych przez nich działaniach. Z ust dyrektora Narodowego Centrum Kultury padło bardzo wiele ciepłych i budujących słów podziękowań podkreślających wysiłek, jaki wyróżnione ośrodki wkładają we współpracę z mieszkańcami. Dyrektor NCK powiedział m. in. że wyróżnione ośrodki działają wzorowo, są wzorem dla innych instytucji i wytyczają nowe kierunki działań.

Dyplom jest ważnym wyróżnieniem i pierwszą w historii Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy tak prestiżową nagrodą. Dyrektor Przemysław Waczyński od początku kierowania ośrodkiem realizuje partycypacyjny model tworzenia kultury, czym inspiruje do animacji swoich pracowników. Bardzo cieszy fakt, że efekty współpracy pracy pomiędzy instytucją a mieszkańcami zostają dostrzegane i wyróżniane przez instytucje reprezentującą Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację programu Dom Kultury+, który w Choroszczy przebiegał pod nazwą Instalacja Kultury. Wyróżnienie jest nagrodą dla całej społeczności gminy Choroszcz, którzy wspólnie z ośrodkiem budują lokalna kulturę odważnie wcielając w życie swoje kulturalne marzenia.

4

1