Obchody Dnia Ziemi w klasie III b SP w Choroszczy

Dzień Ziemi to coroczna akcja, której celem jest promowanie ekologicznych zachowań w społeczeństwie. To właśnie podczas obchodów tego dnia zastanawiamy się co możemy zrobić na rzecz naszej PLANETY. Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 r. jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami (A World without Plastic Pollution).

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej w Choroszczy zorganizowali zajęcia warsztatowe, których celem było kształtowanie postaw proekologicznych. Punktem wyjścia do działań była krótka pogadanka na temat zagrożeń i możliwości ochrony naszej planety. Następnie uczniowie zostali podzieleni na zespoły i przystąpili do pracy czyli zaprojektowali i wykonali plakaty, których mottem przewodnim było hasło „Walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami”.

Wśród dzieci panowała przyjazna atmosfera. Mamy nadzieję, iż poprzez zabawę udało się zasiać w sercach młodego pokolenia chęć dbania o naszą PLANETĘ.

Wychowawca klasy III B SP – Izabela Pęza