Edukacja

XIV wojewódzki konkurs geograficzny „Kontynenty świata”

Młodzi geografowie ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy kolejny raz wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym ,,Kontynenty Świata” organizowanym przez VIII Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Do eliminacji szkolnych przystąpili chętni uczniowie z klas II i III , wśród których wyłoniono pięciu uczestników z najwyższą liczbą punktów. Laureaci szkolnego etapu w dniu 26 kwietnia 2018r. wzięli udział w rozgrywce finałowej. W tym roku motywem przewodnim był największy na Ziemi kontynent – Azja. Zagadnienia, z którymi zmagali się konkursowicze dotyczyły ogólnej znajomości mapy fizycznej i politycznej. Ponadto uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą kultury i obyczajowości mieszkańców państw azjatyckich.

Czternasta edycja cieszyła się dużą popularnością – w zmaganiach uczestniczyło 60 uczniów ze szkół województwa podlaskiego, z których wyłoniono siedmiu laureatów. Dwie uczennice z naszej szkoły – Elżbieta Krysiewicz z kl. III c oraz Patrycja Chudzińska z kl. II b otrzymały wyróżnienia. Dziewczęta oprócz dyplomów odebrały nagrody rzeczowe – książki, bony edukacyjne i podarunkowe. Laureaci tego konkursu otrzymują również dodatkowe punkty w procesie rekrutacji do szkół średnich.

Serdecznie gratuluję, życzę kolejnych sukcesów oraz zachęcam młodzież do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Barbara Joka