Choroszcz na podium Spartakiady Samorządowej

W piątek 25 maja w Choroszczy odbyła się XV Spartakiada Samorządowa, w której wzięło udział 10 gmin powiatu białostockiego, a także reprezentacja Starostwa Powiatowego w Białymstoku. Naszą gminę reprezentowali m.in Robert Wardziński – Burmistrz Choroszczy, Grzegorz Gabrian – zastępca Burmistrza Choroszczy, Mirosław Zalewski –  sekretarz urzędu, radni Jacek Dąbrowski i Piotr Waczyński, który wcielił się w rolę instruktora i opiekuna spartakiadowej strzelnicy oraz pracownicy Urzędu Miejskiego i jednostek organizacyjnych gminy Choroszcz. Zawodnicy poszczególnych samorządów rywalizowali w 20 konkurencjach. Reprezentacja Gminy Choroszcz zajęła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej co jest najlepszym wynikiem w historii. Najlepsza okazała się reprezentacja Juchnowca Kościelnego, a drugie miejsce zajął Gródek.

Jeśli chodzi o starty zawodników z naszej gminy w poszczególnych konkurencjach to złote medale w darcie wywalczył duet Małgorzata Popko/Artur Bergiel, a najlepsza na strzelnicy wśród Pań była Marta Mielko. Drugie miejsca w swoich konkurencjach wywalczyli: Arkadiusz Radziszewski (strzelnica), Wojciech Wiśniewski (rzut monetą do beczki), i Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński (w darcie), a trzecie miejsce w biegu na 100 m mężczyzn wywalczył Mariusz Dzienis, a także trzecie miejsce zdobyła drużyna siatkówki.

Komplet wyników XV Spartakiady Samorządowej