Obchody Choroszczańskiego Dnia Dziecka

Obchody Choroszczańskiego Dnia Dziecka wzorem lat ubiegłych odbyły się przy współpracy Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy. 3 czerwca na błoniach św. Jana Pawła II za kościołem parafialnym Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wspólnie z parafią oraz Burmistrzem Choroszczy zorganizowało moc atrakcji dla najmłodszych.

Były budowle dmuchane, wielkie bańki, bajkowa ciuchcia, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. Ochotnicza Straż Pożarna w Choroszczy także uczestniczyła w obchodach, przyjechała swoim wozem i urządziła pokazy sprzętu. Ponadto na scenie prezentowały się mali artyści. Najpierw wystąpiły dzieci z grupy przedszkolnej zajęć taneczno-rozwojowych pod wodzą Izabeli Chwieduk. Następnie na scenie pojawiły się dzieci z przedszkola z Barszczewa ze spektaklem „Czerwony Kapturek”. Po grupie przedszkolaków z Barszczewa zaprezentowały się dwie grupy tańca nowoczesnego, które na co dzień szlifują swoje talenty pod okiem Julii Kaczorowskiej w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy: młodsza oraz starsza „Dziołchy”. Po tej dawce tanecznej energii sceną zawładnęły dzieci z Przedszkola Samorządowego im. św. Jana Pawła II w Choroszczy. Z występem zaprezentował się gitarzysta Jakub Dąbrowski, który ćwiczy swoje umiejętności w M-GCKiS w Choroszczy pod wodzą Jacka Bartnickiego. Na koniec wystąpił zespół Rytmy Czasu z repertuarem piosenek o tematyce rodzinnej. Były to młode osoby, niektóre z nich dopiero zaczynają swoją przygodę ze śpiewem pod okiem pana Jerzego Tomzika.
Ponadto można było także malować twarze oraz zdobić ciastka, nad czym czuwała Biblioteka Publiczna w Choroszczy. Rozdawane były lody, które w mig się rozeszły.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Proboszczowi parafii w Choroszczy ks. Leszkowi Strukowi oraz Burmistrzowi Choroszczy za wsparcie, a także sklepowi Lewiatan w Choroszczy za nieocenioną pomoc.