Świetlice w Barszczewie, Łyskach i Złotorii już działają!

Ruszył program Kultura Dostępna w gminie Choroszcz!  Pragniemy poinformować, iż Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację programu Kultura Dostępna. Dzięki wsparciu finansowemu zostały otwarte mini centra kultury w świetlicach w miejscowościach Barszczewo, Łyski i Złotoria, które są otwarte przez dwa dni w tygodniu od czerwca do listopada 2018 roku.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Choroszcz do odwiedzania świetlic. W świetlicy pracuje animator, który będzie prowadził warsztaty. Odbędą się zajęcia z malowania, fotografii, tworzenia ogrodów. Osoby uczęszczające na zajęcia będą mogły współtworzyć ich program i zgłaszać animatorowi, czym chcieliby się zajmować (mogą to być np. wspólne oglądanie filmów, spotkania z ważnymi osobami, inne twórcze zajęcia).
W ramach projektu przewidziane są też wyjazdy do instytucji kultury dla uczestników zajęć. Wedle ich uznania może być to kino, teatr, czy muzeum. Dołożymy starań, by do wsi przyjechał spektakl teatralny, który zostanie pokazany wszystkim chętnym widzom.
Zachęcamy do odwiedzania świetlic. O spotkaniach będą informowały plakaty rozwieszone we wsiach. Udział we wszystkich zajęciach jest całkowicie nieodpłatny. Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa obecność!

Relacje z pierwszych zajęć w Złotorii,  w Barszczewie i Łyskach.

Koordynator projektu
Wioletta Kuć

page-0

page-0

page-0