KulturaMiasto i Gmina

Działamy, działamy, cały czas działamy!

W świetlicy w Barszczewie cały czas nie zwalniamy tempa. Mamy coraz więcej energii i chęci do pracy, więc przyszedł czas by pochwalić się tym, co dotychczas się u nas działo! A działo się dużo!

Od czasu startu działalności świetlicę w Barszczewie z tygodnia na tydzień odwiedzają coraz to nowe osoby. Dzięki temu mamy duże pole do popisu, jeśli chodzi o efekty naszej pracy. W ostatnich dwóch tygodniach czerwca byliśmy w iście świątecznych nastrojach – najpierw za sprawą mundialu, a później za sprawą przypadającego 23 czerwca Dnia Ojca. Piłkarski nastrój postanowiliśmy uczcić własnoręcznym wykonaniem niepowtarzalnych gadżetów kibica, zaś w środę poprzedzającą Dzień Ojca stworzyliśmy laurkowe medale dla naszych tatusiów. W pierwsze wakacyjne dni zamieniliśmy się w małych Masterchef’ów i wspólnymi siłami upiekliśmy przepyszne czekoladowe muffiny oraz wcieliliśmy się w projektantów tworząc unikatowe doniczki na kwiaty.

Lipcowe zajęcia w świetlicy rozpoczęliśmy od stworzenia naszego małego ogródka ziołowego! Zgraną ekipą najpierw oczyściliśmy część terenu zieleni przy świetlicy, a następnie posadziliśmy i posialiśmy rośliny i zioła. Już po tygodniu mogliśmy zaobserwować, że pierwsze roślinki już kiełkują! Jesteśmy z tego bardzo dumni! Kolejne dni upłynęły nam pod znakiem prac plastycznych: wyrażaliśmy to, co siedzi nam w głowach, tworzyliśmy wakacyjne witryny sklepowe techniką kolażu oraz wspólnie zrobiliśmy ramki na obrazy/zdjęcia z wykorzystaniem figurek z masy solnej.

Zajęcia w świetlicy w Barszczewie to jednak nie sama „praca”. Pamiętamy także o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna, dlatego po wykonaniu zadania wspólnie idziemy na boisko za przedszkolem i uczestniczymy w grach zespołowych.

Zachęcamy osoby, których jeszcze u nas nie było, by przyszły i zobaczyły jak u nas fajnie! Przyszły tydzień to nowe ciekawe zadania. Bądź z nami!

M-GCKiS