KulturaMiasto i Gmina

Złotoria gotowa do działania!

Prężnie działająca świetlica w Złotorii także ma się czym pochwalić! Mamy dużą grupę aktywnych dzieci oraz wspaniałych pań, które zarażają optymizmem i uśmiechem! A cały czas dochodzą do nas nowe osoby, z czego bardzo się cieszymy!

Jako świetlica w Złotorii możemy powiedzieć, że aktywnie i sprawnie dzielimy czas, tak by na zajęciach skorzystali zarówno dorośli, jak i dzieci. W drugiej połowie czerwca świętowaliśmy – najpierw pierwszy mecz Polaków na mundialu w Rosji, potem zaś przygotowywaliśmy do Dnia Ojca. 19 czerwca przygotowaliśmy małą strefę kibica, gdzie panowie mogli kibicować Biało-czerwonym. W tym czasie dzieci mogły puścić wodze fantazji, tworząc figurki z masy solnej. W czwartek poprzedzający Dzień Ojca mali artyści przygotowali zaś laurki – ordery dla swoich tatusiów, a panie po raz pierwszy zmierzyły się z techniką decoupage. W kolejnym tygodniu zajęcia w świetlicy nadal toczyły się w klimacie mundialu. Razem z dziećmi stworzyliśmy patriotyczne, kibicowskie kotyliony i girlandę z kwiatów z bibuły. Ozdobiliśmy także przygotowane wcześniej figurki z masy solnej. Panie zaś zapoczątkowały realizację zielonego zakątka, sadząc kwiaty w skrzynkach. Dzięki temu główne wejście do świetlicy nabrało nowego charakteru.

Wakacje (3 lipca) rozpoczęliśmy smakowicie, ponieważ wykorzystując sezon na świeże owoce razem z dziećmi przygotowaliśmy tradycyjne, regionalne danie – pierogi. Tego dnia panie również zamieniły się w szefów kuchni przygotowując szybkie przekąski i dania na kolację. Kolejny tydzień upłynął pod znakiem prac manualnych. Panie stworzyły wazony z butelek za pomocą techniki decoupage oraz podstawki ze sznurka jutowego. Dzieci zaś wykazały swoje umiejętności plastyczne, tworząc autoportrety stylizowane na popularną grę komputerową Minecraft oraz stworzyły prace: „Kwiaty na łące” za pomocą tuszu kreślarskiego i „Morski świat” za pomocą farb i rolek po papierze toaletowym.

Od lipca w czwartki panie (i wszyscy chętni) mogą także korzystać z zajęć fitness: pilates, aerobik, zumba. Cieszą się one dużym zainteresowaniem mieszkanek Złotorii. Zapraszamy więc do odwiedzania świetlicy w Złotorii, bo jak widać warto!

M-GCKiS