KomunikatyMiasto i GminaZ Urzędu

Choroszcz dzieli się bezpłatnym drewnem na opał – to już tradycja

Gmina Choroszcz w sezonie grzewczym 2018/2019, podobnie jak w latach ubiegłych, wspomaga swoich mieszkańców dostarczając im darmowy opał. Choć jesień obchodzi się z nami delikatnie, zimne noce i poranki już odczuliśmy, a i przymrozki tuż-tuż. Aby ułatwić codzienne funkcjonowanie zimą, gmina Choroszcz dostarczy darmowy opał najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Wszystko jest już przygotowane.

Drewno, które jest dostarczane mieszkańcom, pozyskiwane jest z wycinki drzew z terenów gminnych. A ponieważ w gminie Choroszcz inwestycji jest moc, to i darmowego opału nie brakuje.

Drewno już zostało pocięte przez pracowników warsztatu i decyzją Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego, zostanie dostarczone do domów i posesji najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy. Dzięki temu, już kolejny rok z rzędu wspomagamy najbardziej potrzebujących – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Cieszę się, że stało się to już u nas tradycją, że Gmina Choroszcz pomaga swoim mieszkańcom przetrwać chłody. W ten sposób ułatwiamy im codzienne funkcjonowanie, zwalniamy ich domowe budżety z tego koniecznego wydatku. A i dla nas samych motywujące jest to, że robimy więcej niż obligują nas ustawy i procedury.

W jaki sposób typowani są mieszkańcy do pomocy? Najbardziej potrzebujący wskazywani są przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choroszczy. M-GOPS, na podstawie wiedzy, rozeznania i znajomości środowiska społecznego, znając potrzeby niezamożnych mieszkańców gminy Choroszcz, czy też mieszkańców na co dzień borykających się z innymi uciążliwościami życia (np. wskutek dotkliwych, nieuleczalnych chorób czy niepełnosprawności) typuje odbiorców darmowego opału.

W obecnej transzy darmowe drewno na opał – ok. 20 mp zostanie dostarczone do Izbiszcz, Oliszek, Kruszewa i miasta Choroszcz. Nie jest to ostatnia taka forma pomocy oferowana mieszkańcom gminy Choroszcz w tym sezonie. Kolejne dostawy drewna – już niebawem.