„Niepodległa – nasz Dom” – koncert w Choroszczy

Najlepszą propozycją, by wspólnie spędzić wieczór setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, jest wspólne bycie razem – niech jednoczą nas pieśni, z których bije miłość i troska o Polskę. 11 listopada 2018 roku zapraszamy na koncert „Niepodległa – nasz Dom” zespołu Rytmy Czasu do Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Wstęp wolny! 

Koncert będzie ukoronowaniem projektu Pomost dla Niepodległej, w ramach którego została wydana płyta „Niepodległa – nasz Dom”, i odbyły się trzy koncerty pod tą samą nazwą. Zespół gościł w Filipowie, Czeremsze i Zambrowie. Czwarty , finałowy odbędzie się 11 listopada 2018 roku o godz. 19:00 w auli Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Zespół Rytmy Czasu wraz z dyrygentem Jerzym Tomzikiem gościł z patriotycznym repertuarem m. in. w Domu Polskim w Wilnie, w Białymstoku, Sejnach, Filipowie, Czeremsze i Zambrowie. 

Podczas koncertu zespół zabierze nas w podróż po historii Polski. Będą wspomniane czasy ciężkie dla naszej Ojczyzny: okres I i II wojny światowej, komunizmu, ale wszystkiemu przyświeca nadzieja, z którą Polacy spoglądają w przyszłość kraju. To ona łączy pokolenia, przyświeca w czasach trudnych i nie pozwala usnąć czujności i rozumowi, gdy panuje spokój. 

Usłyszymy takie utwory jak „Czym Ojczyzna jest” Marka Grechuty, „Wojenko, wojenko”,wiązankę partyzancką, „Tyle łez, tyle krwi”, „Polskie skrzydła” (wykonywane niegdyś przez Danutę Rinn), „Świat w kolorze nadziei” Alicji Majewskiej, „Kiedy rozum śpi” z repertuaru Budki Suflera, „Żeby Polska była Polską”. Po koncercie będzie można otrzymać płytę zespołu, by przedłużyć świętowanie stulecia niepodległości.

Koncert jest częścią projektu Pomost dla Niepodległej Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury realizowanego w roku stulecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Włączmy się we wspólne świętowanie tej jakże ważnej rocznicy!