Choroszcz biegła w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Jesienna aura przywitała nas 3 listopada podczas Choroszczańskiego Biegu Niepodległości. Mimo deszczowej aury rekordowa liczba 180 zawodników i zawodniczek (w tym 59 w kategoriach dziecięcych) stanęła na trasach tegorocznego biegu. Najpierw dzieci biegały z przebudowanego Rynku wokół kościoła, a następnie punktualnie o 12 dorośli ruszyli na trasę biegu głównego, który na motocyklu pilotował Dyrektor M-GCKiS Przemysław Waczyński. Biegacze pokonali trasę 9,5 km wiodącą ulicami Mickiewicza, Białostocką w kierunku Sienkiewicz, Szosę Kruszewską, następnie skręcili w Zastawie II, Zastawie I i ulicą Dominikańsą w kierunku mety na Rynku.

Na starcie biegu głównego było 25 osób z naszej gminy, wielu zawodników z województwa podlaskiego i innych miast w polsce, a także z Białorusi. 

 

Choroszczański Bieg Niepodległości oficjalnie rozpoczął Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński i najpierw dzieci rywalizowały w biegach na 250 i 500 m, a następnie punktualnie o godzinie 12:00 Burmistrz dał wystrzałem sygnał do  startu biegu głównego. 

Fotogaleria z biegu znajduje się na facebooku M-GCKiS

Każdy zawodnik i zawodniczka tuż po przekroczeniu mety otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez Burmistrza Choroszczy. Wśród Pań najlepsza była Sylwia Czartoryska, przed Dorotą Siemieniuk i Magdaleną Stasiewicz, a wśród Panów Andrzej Leończuk, przed ubiegłorocznym zwycięzcą Bogusławem Andrzejukiem i Jackiem Hrynko. Wyróżniono także najlepszych biegaczy mieszkających w naszej gminie: wśród Pań pierwsza była podobnie jak przed rokiem Katarzyna Łotowska, przed Sylwią Gawrych i Moniką Wierciszewską, a wśród Panów: Józek Andrejczuk, przed Andrzejem Kościuczykiem i Yury Krupitsą. W biegu na 500 metrów zwyciężyli Jakub Wasilewski i Zuzanna Puciłowska, a w biegu na 250 m Oliwier Biryłko i Zuzanna Kamińska. Przewidziana była także nagroda za zajęcie 100 miejsca – w związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości – wywalczyła ją dosłownie o sekundę biegnąca z numerem 111 Aneta Piotrowska.

W ceremonii wręczenia statuetek i nagród wzięli udział Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński i Dyrektor M-GCKiS Przemysław Waczyński.

Dziękujemy w tym miejscu sponsorom Biegu Niepodległości: w szczególności Burmistrzowi Choroszczy, który nie dosyć, że objął imprezę honorowym patronatem, był z nami obecny przez cały bieg to ufundował także pamiątkowe medale dla wszystkich zawodników, a także nagrody dla najlepszych „trójek” w każdych kategoriach i upominki dla wszystkich startujących. Wsparli nas ponadto Dariusz Pakuła z Chorsozczańskiego Sklepu Chorten, a także Podlaskie Zrzeszenie LZS w Białymstoku i Bank Spółdzielczy w Białymstoku Oddział w Choroszczy.

Gorące podziękowania należą się także kuchni Szpitala w Choroszczy za przygotowanie pysznej gorącej grochówki, którą po sportowym wysiłku mogli się posilić wszyscy biegacze. Bieg nie mógłby się odbyć także bez wsparcia Strażaków z OSP w Choroszczy i OSP w Barszczewie, choroszczańskich harcerzy, Policjantów z Komendy Miejskiej w Białymstoku, a także chłopaków z Zaczerlańskiego Ośrodka Monar. Nieodzowne było ponadto wsparcie pracowników M-GCKiS, a także Urzędu Miejskiego. Mamy nadzieję, że wszyscy zawodnicy wrócili do domów zadowoleni! My cieszymy się, że Choroszcz zyskała nowe piękne miejsce do organizacji różnego typu imprez jakim jest Rynek 11-listopada!


Podsumowanie poszczególnych kategorii: (KOMPLET WYNIKÓW TUTAJ)

Bieg główny:

Kobiety (open):
1. Sylwia Czartoryska (Łomża)
2. Dorota Siemieniuk (Białystok)
3. Magdalena Stasiewicz (Białystok)

Kobiety (Gmina Choroszcz):
1. Katarzyna Łotowska (Dzikie)
2. Sylwia Gawrych (Żółtki)
3. Monika Wierciszewska (Choroszcz)

Mężczyźni (open):
1. Andrzej Leończuk (Białystok)
2. Bogusław Andrzejuk (Białystok)
3. Jacek Hrynko (Dąbrowsa Białostocka)

Mężczyźni (Gmina Choroszcz):
1. Józek Andrejczuk (Porosły)
2. Andrzej Kościuczyk (Choroszcz)
3. Yury Krupitsa (Choroszcz)

====

Biegi dziecięce:

250 m dziewczynki:
1. Zuzanna Kamińska (Klepacze)
2. Hanna Misiejuk (Choroszcz)
3. Marysia Zimnoch (Białystok)

250 m chłopcy:
1. Oliwier Biryłko (Klepacze)
2. Tomasz Talipski (Żółtki)
3. Jakub Cimoszuk (Białystok)

500 m dziewczynki:
1. Zuzanna Puciłowska (Choroszcz)
2. Ania Geniusz (Białystok)
3. Wiktoria Maciejewska (Choroszcz)

500 m chłopcy:
1. Jakub Wasilewski (Czaplino)
2. Maciej Miastkowski (Złotoria)
3. Jakub Łukaszewicz (Choroszcz)


Pełne wyniki biegu głównego

Pełne wyniki biegów dziecięcych 


Fotorelacja z biegu na FB M-GCKiS w Choroszczy

fot. Karolina Gołębiewska, Anna Kulikowska