Finisaż wystawy „Twórcy Niepodległej” – 9.11.2018 godz. 19.00

Jako, że w tym roku czcimy Narodowe Święto Niepodległości przez 3 dni w Choroszczy. Serdecznie zapraszamy na inauguracje obchodów w formie finisażu, który odbędzie się 9 listopada (piątek) o godzinie 19.00 w galerii Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Choroszczy. Będzie to ostatnia możliwa szansa na zobaczenie wystawy, którą można było oglądać od 5 października br.

„Twórcy Niepodległej” to wystawa przedstawiająca wielkich Polaków, którzy – mimo wszelkich różnic ideowych – stawiali sobie za cel pierwszoplanowy Polskę niepodległą.

Została ona przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej. MGCKiS w Choroszczy jest partnerem akcji, w której biorą udział 22 miasta/gminy/instytucje, tym bardziej było nam miło, że możemy należeć do tak elitarnego grona.

Podczas wystawy będzie można zapoznać się z postaciami wybitnych Polaków, którzy walczyli i współtworzyli odrodzoną po 123 latach niewoli Polskę. Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński, Wojciech Korfanty – mimo dzielących ich wszelkich różnic ideowych, stawiali sobie za cel Polskę niepodległą. Przy czym reprezentowane przez nich obozy polityczne obierały różne drogi odzyskania wolności i w sposób odmienny sobie ową niepodległość wyobrażały.

Finisaż wystawy „Twórcy Niepodległej – 100-lecie odzyskania niepodległości” jest jednym z wydarzeń, które towarzyszą obchodom Narodowego Święta Niepodległości w Choroszczy.