Przegląd Pieśni Patriotyczno – Jesiennych w grupie Misie

14 listopada w Przedszkolu Samorządowym w Choroszczy w grupie Misie odbył się Przegląd Pieśni – Patriotyczno – Jesiennych. Pomysł na zorganizowanie tego spotkania zrodził się z potrzeby celebrowania  100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Poza tym jest teraz pora jesienna, więc dzieci chciały pokazać rodzicom to, czego nauczyły się w przedszkolu w przeciągu 2 miesięcy.

Spotkanie składało się z 3 części. W pierwszej dzieci prezentowały utwory o tematyce jesiennej. Poza tym zatańczyły walczyka, który wywołał uśmiech i wzruszenie na twarzach rodziców. W drugiej części wspólnie z rodzicami śpiewali pieśni typowo patriotyczne. Ten moment zaczął się odśpiewaniem wspólnie z rodzicami w pozycji stojącej naszego Hymnu Narodowego „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie mogliśmy usłyszeć pieśni pt. „Piechota”, „Przybyli ułani” oraz „Białe róże”.  Przybyli goście bardzo chętnie włączyli się we wspólne śpiewanie i uczczenie wspaniałego święta w naszym przedszkolu.

Po części artystycznej dzieci wręczyły rodzicom jesienne obrazki, które wykonały wcześniej w przedszkolu. Następnie nasze pociechy wraz z przybyłymi gośćmi wycięli z papieru biało – czerwonego flagę, którą następnie nakleili na patyczek. W ten sposób każde dziecko wzięło ze sobą pamiątkę z tego spotkania, by móc przedłużyć wspomnienia po tym ekscytującym dniu.

                                                                   Emilia Rogowska, Helena Stigańcow