KulturaMiasto i GminaWydarzenia

Spotkanie opłatkowe przyjaciół kultury i sportu

Piątkowy wieczór 14 grudnia w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy był czasem magicznym. Pracownicy, przyjaciele, sympatycy Centrum Kultury i Sportu spotkali się na corocznym spotkaniu opłatkowym. Cieszymy się, że wszystkie osoby znalazły czas w tej przedświątecznej gorączce przygotowań i odwiedziły nas podczas spotkania. Była to okazja do zaprezentowania talentów oraz podsumowania roku w kulturze i sporcie, jak również do wspólnego świętowania pięknego jubileuszu 25lecia istnienia Centrum Kultury i Sportu.

Gości zgromadzonych na auli M-GCKiS przywitał Adam Kamieński, przypomniał on misję Centrum oraz najważniejsze wydarzenia mające miejsce w 2018 r. w M-GCKiS. Na początku zostały złożone podziękowania wolontariuszom wspierającym pracę Centrum Kultury i Sportu. Jak również wręczono nagrody z Dyktanda, które zostało zorganizowane przez M-GCKiS oraz Szkołę Podstawową w Choroszczy.
Następnie sceną zawładnęły dzieci, najpierw wystąpiły uczennice pianina pana Michała Szymczuka, a później uczennice gitary pana Jacka Bartnickiego, z samym instruktorem na czele. Został zaprezentowany repertuar kolęd i piosenek świątecznych, również pracownicy M-GCKiS mieli mały wkład w ten występ, bowiem wspólnie z uczennicami wykonali piosenkę Czerwonych Gitar „Jest taki dzień”. Podczas części artystycznej nie mogło zabraknąć naszych niezawodnych Klepaczanek. Wykonały one tradycyjne pastorałki pochodzące nawet z XV i XVI wieku oraz jedną piosenkę współczesną. Po zespole ludowym przyszedł czas na mocniejsze uderzenie. Zespół Nervovoohoży zagrał dwie kolędy w bardzo ciekawej i rockowej aranżacji. Na koniec wystąpił zespół Rytmy Czasu ze świątecznym programem.

Po części artystycznej głos zabrał Burmistrz Choroszczy Pan Robert Wardziński, przekazał on na ręce dyrektora M-GCKiS Przemysława Waczyńskiego piękny grawerton z okazji 25lecia wraz z życzeniami dla całego zespołu Centrum Kultury i Sportu. Następnie wszystkim obecnym złożył życzenia bożonarodzeniowe. Później została odczytana Ewangelia, a ksiądz proboszcz parafii katolickiej w Choroszczy skierował ciepłe słowa do zgromadzonych. Następnie przełamaliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia.

Ważnymi akcentami podczas tego spotkania była wystawa prawie dwustu zdjęć „Rok w kulturze i sporcie”, akcja „Złóż życzenia M-GCKiS z okazji 25 lat” (otrzymaliśmy także piękną kartkę z życzeniami od dyrektora oraz pracowników WOAKu) oraz fakt, że powiększyła się nasza galeria zdjęć na tablicy w biurze z odpowiedziami „Za co lubię Centrum Kultury”.

Cały wieczór zakończył się wigilijnym poczęstunkiem, gdzie nie mogło zabraknąć tortu urodzinowego M-GCKiS oraz odśpiewania „Sto lat”.

Dziękujemy bardzo za Państwa obecność, dobrą energię i miłe słowa. Na zawsze, a na pewno na cały kolejny rok zapadną nam głęboko w serca. Pamiętajmy, że Centrum Kultury  i Sportu tworzą ludzie, uczestnicy zajęć i przyjaciele.