Mammografia w Choroszczy 14 stycznia

Gmina Choroszcz wraz z Przychodnią Wirtus Plus zaprasza panie w wieku 50-69 lat do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych. Badania odbędą się 14 stycznia 2019 r. w godz. 9.00-17.00 przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy przy ul. H. Sienkiewicza 29.

W związku z ogólnopolskim Programem Profilaktyki Raka Piersi, realizowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia, zapraszamy mieszkanki Choroszczy i okolic do wzięcia udziału w BEZPŁATNEJ mammografii. Badania adresowane są do kobiet w wieku 50-69 lat.

MAMMOGRAFIA jest najlepszą metodą umożliwiającą wczesne rozpoznanie zmian patologicznych (w tym także raka) w utkaniu piersi, a dla kobiet po menopauzie czułość mammografii jest najwyższa.

Zdajemy sobie sprawę, że w natłoku codziennych obowiązków zwykle zapominamy o tym, żeby zadbać o siebie. Na głowie mamy ważniejsze, pilniejsze sprawy i często mamy w głowie myśl, że na badanie jeszcze przyjdzie czas. Zapewne tak, ale czy jakakolwiek sprawa jest ważniejsza od własnego zdrowia i życia? Pomyślmy o tym, że bycie mamą czy babcią to bardzo ważna rola w życiu dzieci i wnuków. Pozwólmy więc swoim najbliższym i najukochańszym jak najdłużej cieszyć się naszą obecnością.

Nie dopuśćmy do tego, żeby z powodu spraw tylko pozornie ważnych zaniedbać tę najważniejszą – swoje ZDROWIE lub ŻYCIE. Zachęcamy do tego, aby poświęcić krótką chwilę i skorzystać z możliwości, które daje Program Profilaktyki Raka Piersi i wykonać bezpłatną mammografię. Jeśli nawet badania pokaże jakąkolwiek zmianę, doświadczenie wskazuje, że im jest ona mniejsza, tym łatwiejsza do wyleczenia. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej mammografii, która 14 stycznia w Choroszczy będzie wykonywana przez Przychodnię Wirtus Plus metodą cyfrową.

Panie zainteresowane bezpłatnym badaniem mammograficznym mogą zarejestrować się:

– telefonicznie: 85 676 03 32; 85 676 13 22
– lub poprzez stronę:www.wirtusplus.pl.

Godzina badania ustalana jest indywidualnie z pacjentkami podczas rejestracji.

Uwaga: Panie nieobjęte programem profilaktyki raka piersi mogą wykonać badanie odpłatnie, koszt badania 80 zł.