HistoriaMiasto i GminaWydarzenia

Wystawa 100 fotografii na 100 lat Niepodległości Choroszczy

Rok 1918 wyznaczył nową – niepodległą drogę Polsce. Sto lat później – rok 2018 nakreślił uroczyste obchody setnej rocznicy tego doniosłego wydarzenia i procesu. Choroszcz na swoją niepodległość musiała poczekać nieco dłużej. Dopiero wieczorem 19 lutego 1919 roku do Białegostoku wkroczyli pierwsi polscy żołnierze z Grupy Operacyjnej płk. Stanisława Dziewulskiego i to właśnie ten dzień uznaje się za moment wyzwolenia Białegostoku i okolicznych terenów, w tym Choroszczy. W dniach 15-19 lutego 2019 roku Choroszcz świętuje 100. rocznicę wyzwolenia – odzyskania niepodległości.

WSZYSTKIE WYDARZENIA W RAMACH OBCHODÓW 100 ROCZNICY WYZWOLENIA CHOROSZCZY TUTAJ

W piątek 15 lutego o godz. 19:00 na Rynku 11 Listopada w Choroszczy zostaną zainaugurowane choroszczańskie obchody. Rozpocznie je plenerowa wystawa „100 fotografii na 100 lat Niepodległości Choroszczy – pokaże ona jak zmieniał się choroszczański rynek w okresie ostatnich stu lat. Zobaczymy zmieniającą się zabudowę, minione wydarzenia oraz dawnych mieszkańców Choroszczy, którzy w nich uczestniczyli. Wystawa to okazja odnalezienia na dawnych fotografiach swoich bliskich lub sąsiadów.

Za przygotowanie wystawy odpowiada Choroszcz Miniona. Wsparcia finansowego i technicznego udzieliły: Gmina Choroszcz i Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.