EdukacjaMiasto i Gmina

Pomóżmy ptakom przetrwać zimę! Konkurs w Szkole Podstawowej w Złotorii

Chociaż zima dostarcza radości naszym dzieciom, to ptakom jest trudnym okresem do przetrwania. Ptaki często przylatują w pobliże domów, aby skorzystać z „zimowej stołówki”. Uczniowie naszej szkoły postanowili zorganizować pomoc. W ramach akcji pod hasłem „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę” ogłoszono konkurs na karmnik. Uczniowie, a także rodzice i dziadkowie bardzo zaangażowali się w to przedsięwzięcie i wspólnymi siłami wykonali pomysłowe i ciekawe prace. Komisja konkursowa oceniała oryginalność projektu, funkcjonalność i trwałość materiału. Wybór był niezwykle trudny, bo wszyscy wykonali prawdziwe arcydzieła. Oto zwycięzcy:

I miejsce Michał Jarosz- kl. III
II miejsce Gabriela Pogorzelska- kl. IV
III miejsce Patryk Kowalski- kl. I

Wyróżnienie otrzymali: Emil Mierzejewski kl. II, Natalia Sosnowska kl. III, Szymon Roszkowski kl. III Nicola Zembko kl. II Mateusz Jackowski kl. I Natalia Jabłońska kl. I.

Karmniki ustawiono na parapecie naszej szkoły i zawieszono w sadzie, a uczniowie zobowiązali się do systematycznego dokarmiana ptaków.

Wspólne spędzanie czasu z najbliższymi to istotny czynnik w rozwoju każdego dziecka. Dziękujemy rodzicom i dziadkom, którzy pomogli swoim pociechom
w wykonaniu zadania konkursowego. Teraz mamy pewność, że ptaki przetrwają długą
i srogą zimę, a nasze dzieci potrafią pomagać.

Szkoła Podstawowa w Złotorii