Powitanie wiosny w SP w Złotorii

Zieleniąca się trawa, cieplejsze powiewy wiatru, grzejące mocniej słońce – to pierwsze zwiastuny wiosny, za którymi wszyscy tęsknimy po  długiej, szarej zimie. Dlatego Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej w Złotorii był bardzo wyczekiwany i radośnie świętowany. W tym roku ta szkolna uroczystość  stała się wydarzeniem na skalę lokalną, gdyż czynny udział wzięli w niej zaproszeni goście  – pensjonariusze i pracownicy z  Domu Pomocy Społecznej w Choroszczy oraz rodzice naszych uczniów.

Przygotowania do wspólnego świętowania trwały od godz. 8.00. Uczniowie razem z wychowawcami w klasach przygotowywali zdrowe przekąski. Po szkolnych korytarzach roznosił się smakowity zapach świeżych warzyw i owoców, przypominając, że wiosna zagościła już  na naszych stołach w postaci  nowalijek.

Część oficjalna rozpoczęła się o godz. 10.00. Pani Dyrektor Monika Prejzner powitała wszystkich zebranych i przypomniała o tradycjach i zwyczajach związanych z powitaniem wiosny. Pani Dyrektor zachęcała wszystkich do odnalezienia wiosny w nas samych, co wyraża się w pozytywnym myśleniu i otwartym nastawieniu do świata.         

Na początku części artystycznej wszyscy obejrzeli wystawkę plastyczną pt. „Uśmiechnięta wiosna”. Prace wykonali uczniowie SP w Złotorii i pensjonariusze DPS w Choroszczy.  Potem mali modele i modelki uczestniczący w  pokazie mody wiosennej zachwycili zebranych kreatywnością w przygotowaniu strojów. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały swój talent taneczno-muzyczny. Po nim widzowie obejrzeli  dwa spektakle teatralne. Klasa II i III zaprezentowała anglojęzyczne przedstawienie „Czerwony Kapturek”, a uczennice z koła teatralnego w spektaklu „Gadająca mucha” zabrały wszystkich na wiosenną łąkę pełną owadów.

Po obejrzeniu występów nadszedł czas na wspólne biesiadowanie. Najpierw reprezentanci klas krótko opowiedzieli o przygotowanych przez siebie zdrowych potrawach – sałatkach, kanapkach, szaszłykach i koktajlach owocowo-warzywnych. Na koniec wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej i przystąpili do degustacji wiosennych potraw.

Uroczystość powitania wiosny w SP w Złotorii uświadomiła wszystkim, że początek wiosny nie jest jedynie datą w kalendarzu. To przede wszystkim początek zmian w naszym życiu i otwarcie się na nowe wyzwania i drugiego człowieka.

SP w Złotorii