M-GCKiS w Choroszczy ponownie beneficjentem programu „Kultura Dostępna”!

Miło nam poinformować, że Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy już drugi rok z rzędu otrzymało dotację z programu Ministerstwa  Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Kultura Dostępna”.

Tym samym od 1 kwietnia ponownie ruszamy z projektem „Terenowe Centrum Kultury”, w ramach którego prowadzone będą zajęcia w świetlicach wiejskich w miejscowościach z terenu gminy Choroszcz. W tym roku będą to świetlice w BarszczewieKonowałach i Złotorii.

W tej edycji projektu przygotowaliśmy cztery bloki zajęć tematycznych, na których uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił między innymi w rękodzielnictwie i kulinariach. Każdy blok zajęć zakończy się podsumowaniem w postaci m.in. wystawy plenerowej. Podobnie jak w zeszłym roku na uczestników zajęć będą czekały również wyjazdy tematyczne do instytucji kultury. Zajęcia w świetlicach będą trwały do 30 listopada 2019 r., a całość zakończy uroczysta gala podsumowująca ich pracę, która pod koniec roku odbędzie się w Centrum Kultury w Choroszczy.

Świetlice wiejskie będą otwarte w następujących dniach:

  • BARSZCZEWO – wtorek, czwartek – 1600-1900
  • KONOWAŁY – wtorek, czwartek – 1630-1930
  • ZŁOTORIA – poniedziałek, środa – 1700-2000

Ubiegłoroczna edycja projektu cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Zapraszamy więc do odwiedzania świetlic!


Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.