Świetlice w Konowałach, Barszczewie i Złotorii zapraszają!

Konowały

3,2,1… I wystartowała! Od początku kwietnia rozpoczęliśmy zajęcia w nowej świetlicy – w Konowałach! Jak to bywa na początku wspólnych działań, każda grupa musi się najpierw poznać. Dlatego nasze pierwsze zajęcia przebiegły pod znakiem gier i zabaw integracyjnych. Kolejne kwietniowe dni upłynęły nam zaś pod znakiem zajęć z bloku pt. Rękodzieło.
I tak wspólnie stworzyliśmy między innymi świąteczne dekoracje: pisanki, palmy wielkanocne, czy kartki świąteczne. Ponadto poznaliśmy dwie techniki: decoupage oraz quilling. Obie wymagały od nas nie lada precyzji i cierpliwości, ale efekty naszej pracy wynagrodziły nam to. 

Cieszymy się, że już po pierwszym miesiącu zajęć mamy stałą, a co najważniejsze – liczną grupę uczestników. Zapraszamy także nowe osoby! W maju czekają na nas równie atrakcyjne działania!


Barszczewo

Od 1 kwietnia w Barszczewie po raz kolejny ruszyła świetlica. Spotykamy się w każdy wtorek i czwartek, by razem spędzać czas na wspólnych aktywnościach.

Do naszej świetlicy przychodzi wesoła, zdolna, kreatywna, energiczna i chętna do działania grupa dzieci i młodzieży. W kwietniu na zajęciach rozwijaliśmy pasje zarówno plastyczne, kulinarne, jak i sportowe. Kwietniowe zajęcia rozpoczęliśmy od wspólnego stworzenia kodeksu świetlicy i namalowania pierwszych prac do naszej własnej galerii. Korzystając z pierwszych dni pięknej pogody staraliśmy się jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Nie zabrakło nam jednak czasu na przygotowywanie przepysznych deserów i poznawanie przepisów, z których gotowały nasze babcie. 

Nadal zapraszamy nowych uczestników i gwarantujemy, że w naszej świetlicy nie sposób się nudzić!


Złotoria

Początek wiosny przyniósł nam nie tylko piękną, słoneczną pogodę, ale także pierwsze zajęcia w świetlicy w Złotorii! Od 1 kwietnia, w każdy poniedziałek i środę spotykamy się więc w świetlicy, by spędzić czas na wspólnych aktywnościach.

Jak więc minął nam pierwszy miesiąc zajęć? Na początek, tuż przed świętami Wielkiej Nocy skupiliśmy się na tworzeniu różnych dekoracji świątecznych. Dzieci stworzyły między innymi kurczaczki w koszyczku i piękne wielkanocne pocztówki. Panie z grupy dorosłej wykonały zaś kolorowe dekoracje na drzwi oraz świąteczny zestaw: jajo decoupage i króliczek z jury. W drugiej połowie miesiąca rozpoczęliśmy zaś pierwszy blok zajęć pt. Gotowanie. Do tej pory wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy pyszne świetlicowe ciastka i gofry z różnymi dodatkami. Z kolei panie z grupy dorosłej wspólnie przyrządziły między innymi imprezowe sałatki, czy smakowitą zapiekankę.

Cieszymy się, że na zajęcia w świetlicy w Złotorii uczęszcza coraz więcej osób! To dla nas duże wyróżnienie i jeszcze większa satysfakcja! Cały czas zapraszamy także nowych uczestników. Zapewniamy, że w naszej świetlicy nie sposób się nudzić!


Świetlice są otwarte w następujących dniach:

  • BARSZCZEWO – wtorek, czwartek – 1600-1900
  • KONOWAŁY – wtorek, czwartek – 1630-1930
  • ZŁOTORIA – poniedziałek, środa – 1700-2000