“Więcej wiem, zdrowo jem”

W tym roku szkolnym uczniowie ze świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 1 wzięli udział w projekcie pt. “Więcej wiem, zdrowo jem”. W dobie dominacji produktów fast food, promowanie od najmłodszych lat zdrowego stylu życia jest bardzo ważne. Realizacja takiego projektu na pewno wzbogaciła wiedzę uczniów i umożliwiła im nabycie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków. Celem projektu było poznanie i utrwalenie zasad zdrowego stylu życia, poznanie znaczenia zdrowego odżywiania, utrwalenie nawyków spożywania owoców, warzyw oraz ograniczenie spożywania słodyczy. Projekt dał możliwość uczniom dokonywania wyboru pomiędzy tym, co zdrowe i odżywcze, a szkodliwe, choć smaczne.

Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych i poznać podstawowe zasady zdrowego odżywiania. Obejrzeli prezentację multimedialną pt. Jedzenie ma znaczenie”. Hasłem projektu było: “Dbajmy o zdrowie nie dlatego, że jest ważne, ale dlatego, że bez niego wszystko inne jest nieważna”. Gościem w projekcie była Pani dr Beata Anna Koć – Tałałaj lekarz dentysta, która powiedziała dzieciom, jakie znaczenie ma mycie zębów, a także, w jaki sposób zapobiegać próchnicy i chorobom dziąseł, aby zęby służyły im całe życie.

Uczniowie klasy III “a” przygotowali przedstawienie pt. “W zdrowym ciele, zdrowy duch”, które miało na celu zachęcić uczniów do zdrowego odżywiania i dbania o higienę osobistą. Wszyscy razem zaśpiewali znane piosenki “Witaminki, witaminki” i “Myj zęby”. Na zakończenie udziału w projekcie uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. “Piramida zdrowego żywienia”. Po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami Komisja konkursowa nie wyłoniła zwycięscy, wszyscy uczestnicy otrzymali “witaminki” w postaci owoców.

Nauczyciel świetlicy w Szkole Podstawowej w Choroszczy: Elżbieta Fugiel