KomunikatyMiasto i GminaZdrowie

Pomóżmy Mariuszowi powrócić do sprawności

Drodzy Czytelnicy, rzadko zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc finansową, choć potrzeb i osób chorych wokół nas jest coraz więcej. Prosimy jednak, aby ten kto może, wsparł rehabilitację i powrót do zdrowia mieszkańca gminy Choroszcz – Mariusza Piotra Wasilewskiego. Zbiórka na jego rzecz odbyła się 26 maja w choroszczańskim kościele pw. Św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika. Może także za naszym pośrednictwem uda się nam wspólnie pomóc Mariuszowi? Bardzo na to liczmy. Niech jednak przemówi do nas sam Mariusz:

Nazywam się Mariusz Piotr Wasilewski, mam 37 lat. Od urodzenia choruję na prawostronne mózgowe porażenie dziecięce. Posiadam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. W dzieciństwie przeszedłem zabieg przedłużenia ścięgna Achillesa prawej nogi, dzięki któremu łatwiej jest mi się poruszać.

Mimo wrodzonej niepełnosprawności, starałem się żyć normalnie. Przez lata udzielałem się sportowo: jestem medalistą Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski. Ukończyłem też studia na kierunku pedagogika rewalidacyjna. Po studiach pracowałem z dziećmi jako wychowawca podwórkowy. Od wczesnych lat młodości pomagałem rodzicom w gospodarstwie rolnym.

Jednak we wrześniu 2018 r., podczas prac rolnych, nieszczęśliwie uległem wypadkowi. Straciłem zdrową rękę, wskutek czego utraciłem samodzielność. Jestem pod stałą opieką ortopedycznej poradni specjalistycznej. Od czterech miesięcy intensywnie rehabilituję porażoną rękę, by móc stać się znów samodzielnym człowiekiem. Ale standardowe ćwiczenia, niestety, nie przynoszą pożądanych efektów. Powrócić do samodzielności może pomóc mi metoda Ulizbata – opracowana ponad 20 lat temu w Instytucie Rehabilitologii Klinicznej w Tule (Rosja), przez honorowego wynalazcę Federacji Rosyjskiej, doktora nauk medycznych, profesora Walerego Borysowicza Ulzibata. Jest to metoda stopniowej fibrotomii (stopniowego eliminowania przykurczy mięśni), obecna w Polsce od 2011 roku. Metoda ta od lat wykorzystywana jest w Europie i na świecie, stosowana jest w leczeniu pacjentów z wrodzonymi lub nabytymi patologiami narządu ruchu, włącznie z mózgowym porażeniem dziecięcym. Zasadność stosowania metody Ulizbata potwierdzają nie tylko liczne badania naukowe, ale także opinie rodzin zoperowanych pacjentów – jej efekty widoczne są bardzo szybko. W moim przypadku metoda ta daje szansę na powrót do sprawności i samodzielności w życiu.

Jednak koszt konsultacji oraz zabiegu na chwilę obecną wynosi około 25 000 zł, co przekracza moje możliwości. Robię wszystko co w mojej mocy, abym mógł normalnie, czyli samodzielnie funkcjonować i prowadzić godne życie. Dlatego zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie moich wysiłków.

Dane do przelewu:

Mariusz Wasilewski
Numer konta: 26 2030 0045 1130 0000 1434 7750
Tytuł przelewu: „Darowizna na leczenie Mariusza”

Dziękuję Państwu za wszelką pomoc. Za każdy dar jestem wdzięczny.

Z uszanowaniem i wdzięcznością
Mariusz Wasilewski
693 54 32 60