KomunikatyMiasto i GminaWydarzenia

Chłopcy z Placu Broni gwiazdą tegorocznego Jarmarku Dominikańskiego w Choroszczy

Zespół „Chłopcy z Placu Broni” będzie gwiazdą XXX Jarmarku Dominikańskiego w Choroszczy, który odbędzie się w niedzielę 4 sierpnia. Więcej o programie Jarmarku można się dowiedzieć na stronie i FanPag’u na Facebook’u.  


O zespole: Chłopcy z Placu Broni – polski zespół rockowy założony w marcu 1987 w Krakowie przez Bogdana Łyszkiewicza, Wojciecha Namaczyńskiego, Waldemara Raźnego, Jacka Królika i Jarosława Sokoła. Od początku istnienia zespołu jego liderem był Bogdan Łyszkiewicz. 23 czerwca 2000 Łyszkiewicz zginął w wypadku samochodowym, co spowodowało, że działalność zespołu została zawieszona.

Zespół Chłopcy z Placu Broni został reaktywowany 23 czerwca 2015, w 15. rocznicę śmierci lidera zespołu. Grupa powróciła z inicjatywy Franza Dreadhuntera oraz grupy przyjaciół (między innymi Jarosława Sokoła – pierwszego menadżera zespołu i pomysłodawcy nazwy oraz Wojciecha Namaczyńskiego – perkusisty), pragnących upamiętnić największe przeboje nieżyjącego lidera grupy, takie jak: O! Ela, Kocham cię, Aeroplan i Kocham wolność. 

Opis: wikipedia.org