KomunikatyMiasto i GminaZ Urzędu

W Sienkiewiczach nareszcie odetchniemy – powstanie tam nowy most

Utrudnienia i nerwy kierowcy tzw. szosy Kruszewskiej już niedługo będą mieć za sobą. Starostwo Powiatowe w Białymstoku podjęło decyzję o remoncie mostku, o co wielokrotnie zabiegała gmina Choroszcz: burmistrz, radni, a także sołtysi i mieszkańcy.

Wygląda na to, że nasze wieloletnie prośby, petycje i uwagi nareszcie przyniosły spodziewany efekt – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Most w miejscowości Sienkiewicze, który pamięta jeszcze czasy lat 60. XX w., w końcu będzie remontowany. Miejmy nadzieję, że już niedługo przejazd tamtędy będzie bezpieczny i nie będzie budzić niepokoju.

Inwestycja będzie kosztowała blisko 2,4 mln zł; subwencja państwa to 1,6 mln zł. Pozostałą kwotą podzieliły się między sobą Starostwo Powiatowe w Białymstoku oraz Gmina Choroszcz.

Choć most ma tylko 12 m, stanowi kluczowy element na popularnej wśród kierowców trasie Białystok-Choroszcz. W czasie obecnych remontów, które przeprowadza miasto Białystok, szosa Kruszewska była dobrą alternatywą, jednak zły stan techniczny mostu, gdzie ruch w ostatnich miesiącach odbywał się wahadłowo, był wąskim i naprawdę niebezpiecznym miejscem przeprawy. O zapewnienie bezpieczeństwa w tym miejscu wielokrotnie apelowała gmina Choroszcz. Teraz jest szansa, że już niedługo kierowcy w Sienkiewiczach nareszcie odetchną z ulgą.

Umowa pomiędzy Starostwem, a wykonawcą: firmą BUDREX-KOBI została podpisana 25 czerwca, oprócz samego mostu zostaną wykonany dojazdy w ciągu drogi powiatowej o długości 150 m, prace przygotowujące już się rozpoczęły, a wg umowy inwestycja ma zostać zakończona do 15 listopada.