KulturaMiasto i GminaWydarzenia

Zapraszamy na Rynek! Ruszył Festiwal Wzajemności!

Wakacyjny Festiwal Wzajemności wystartował. Tegoroczna edycja będzie przebiegała głównie na Rynku 11 Listopada w Choroszczy. Zapraszamy do udziału!

Odświeżony Rynek 11 Listopada w Choroszczy zaczyna tętnić życiem. W ciągu dnia przebywa tam wielu mieszkańców i turystów. By uatrakcyjnić im wakacje zapraszamy w każdy wtorek i czwartek na zajęcia, warsztaty i animacje. Od 13 do 15 będzie tam dwoje animatorów z Centrum Kultury, którzy zatroszczą się o kreatywnie spędzony czas. Na pierwszych zajęciach dzieci wykonały wakacyjne torby na najważniejsze, letnie skarby. Na kolejnych będą malowały Rynek tak, jak podpowie im wyobraźnia. Przed nami jeszcze wiele spotkań, a każde będzie fantastyczne i przyjemne.

W ramach Festiwalu Wzajemności odbędą się plenerowe pokazy filmowe. W sobotę 6 lipca wyświetlony zostanie film „Z miłości do Joey”. 21 lipca zaprosimy na koncert gitarowy, a 10 sierpnia ponownie spotkamy się na filmie. 20 i 21 sierpnia na Rynek przyjedzie Kino Manualne – Teatr na Kółkach z warsztatami i spektaklami teatralnymi. 

Festiwal przeniesie się poza Rynek na ul. Słowackiego. Odnowiony zostanie mural znajdujący się w okolicy garaży, który przedstawia historię Choroszczy. 

Wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu Wzajemności są darmowe. Zapraszamy do udziału!

Festiwal Wzajemności finansowany jest ze środków Gminnego Programu Profilaktyki Uzależnień na terenie gminy Choroszcz. 

Regulamin