VII edycja spływu 500 kajaków

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie zaprasza wszystkich zainteresowanych na VII edycję spływu kajakowego „500 kajaków” – największego spływu kajakowego na Bugu, Podlasiu i w Polsce. Tegoroczna dwudniowa edycja rusza 3 sierpnia.

Malownicze, nadbużańskie tereny i możliwość aktywnego wypoczynku na jednej z ostatnich nieuregulowanych rzek w Polsce, już sześciokrotnie przyciągnęły do Drohiczyna setki miłośników kajakarstwa. Spływ 500 kajaków jest obecnie wydarzeniem sportowo-rekreacyjnym – znanym w całym kraju. Jest propozycją nie tylko dla doświadczonych kajakarzy, ale również dla tych, którzy dopiero postanowili sprawdzić się w tej formie aktywności.

W tym roku spływ odbędzie się już po raz siódmy i wzorem ubiegłorocznego, został zaplanowany na dwa dni. 3 sierpnia, o 12.00, uczestnicy spływu opuszczą Drohiczyn i popłyną do miejscowości Granne. Wieczorem, przy Centrum Turystycznym w Grannem zaplanowana jest biesiada z ogniskiem, występem zespołu i możliwością spróbowania potraw kuchni regionalnej i tradycyjnej. Dla osób, które wybrały jednodniowy wariant spływu, będzie to atrakcyjne zakończenie dnia pełnego sportowych wrażeń. Z kolei dla tych, którzy będą kontynuować spływ 4 sierpnia, będzie to możliwość regeneracji sił przed kolejnym odcinkiem z Grannego do mostu w miejscowości Nur.

Zgłoszenia na spływ odbywają się poprzez stronę internetową: www.500kajakow.pl do dnia 26 lipca 2019 roku.

W spływie weźmie udział ponad 1000 osób z całej Polski, będą również uczestnicy z zagranicy m.in. z Białorusi i Ukrainy.

Impreza została objęta Patronatem Honorowym przez Marszałka Województwa Podlaskiego, Polski Związek Kajakowy, Polską Organizację Turystyczną oraz Podlaską Regionalna Organizację Turystyczną.

Sponsorami Głównymi tegorocznej edycji spływu są GAZ-SYSTEM S.A., PPH IWONEX Iwona Księżopolska, PIĘKNY WSCHÓD Stawiecki Mariusz, a sponsorami: PATER FIRMA, DECATHLON Białystok, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe MADO, Krynica Vitamin SA, Agencja Ochrony Osób i Mienia Global Security Sp. z o.o., KANCELARIA UBZPIECZENIOWO FINANSOWA Agnieszka Tomaszewska, Restauracja Zamkowa Teresa Nazarczuk i PHU TOPAZ Zbigniew Paczóski.

Więcej informacji można zasięgnąć pod nr. tel.: 789 382 469, 501 701 152 lub kontaktując się mailowo: 500kajakow@gmail.com