Otwarcie wystawy plenerowej „Sue Rider. Życie dla ludzi.”

Zakochana w Polsce po uszy, wybudowała 30 domów opieki, hospicjów i oddziałów szpitalnych w naszym kraju. Sue Ryder całe swoje życie niosła pomoc i działała charytatywnie. Od 30 lipca wystawę o drobnej kobiecie o wielkim sercu można oglądać na Rynku 11 Listopada w Choroszczy.

Sue Ryder urodziła się w 1923 roku w Anglii i tam spędziła większość życia. Gdy podczas II wojny światowej niosła pomoc potrzebującym poznała wielu Polaków i zauroczona ich odwagą i patriotyzmem zakochała się w naszej Ojczyźnie. Po wojnie wraz z mężem oddali się pracy charytatywnej na rzecz potrzebujących – wznosili domy opieki, oddziały szpitalne, hospicja. W Polsce jest 30 ośrodków Sue Ryder. 

Sylwetkę drobnej ciałem, a wielkiej sercem angielki można obejrzeć na Rynku 11 Listopada w Choroszczy do 31 sierpnia 2019 roku. Otwarcie ekspozycji odbyło się 30 lipca przy udziale dyrektor Muzeum Sue Ryder w Warszawie pani Anny Kalata. Zebrana na otwarciu grupa choroszczan wysłuchała krótkiej prelekcji o Lady Sue Ryder i obejrzała wystawę. Dziękujemy pani Annie Kalata za możliwość zaistnienia wystawy w Choroszczy, za przybycie i przybliżanie sylwetki angielki.