Europejski Dzień Języków Obcych w Przedszkolu Samorządowym w Choroszczy

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Tradycją już jest, że w tym dniu spotykają się przedszkolaki i wspólnie odkrywają różnorodne języki oraz świetnie się bawią dumnie prezentując swoje zdolności i umiejętności językowe.

Jak co roku i tym razem nasze spotkanie rozpoczęła pani dyrektor naszego przedszkola, pani Bożena Lenczewska, która ciepło powitała wszystkie dzieci oraz zrobiła im krótki test znajomości języka angielskiego. Dzieci świetnie poradziły sobie z wyznaczonymi zadaniami. Pani dyrektor pogratulowała wszystkim zapału i zachęcała do dalszej, sumiennej nauki języków obcych, nie tylko języka angielskiego.

Następnie dzieci wykazywały się znajomością piosenek w j. angielskim. To również nie sprawiło nikomu żadnej trudności. Kolejne zadanie było już trudniejsze. Należało przedstawić się w języku obcym i odgadnąć w jakim języku przedstawiają się panie wychowawczynie. Po krótkich konsultacjach trafnie rozszyfrowano języki niemiecki i rosyjski.

Przedszkolaki miały również okazję posłuchać poezji recytowanej w języku rosyjskim przez panią Monikę Laskowską oraz piosenek śpiewanych w języku niemieckim oraz rosyjskim przez panią Urszulę Kopczewską, Helenę Stigańcow i Małgorzatę Hubbell. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące słuchanych utworów.

Oczywiście nie mogło zabraknąć też popularnych bajek w językach obcych. I tak nagrodą za czynny udział i zaangażowanie w spotkaniu było obejrzenie dwóch bajek: Shaun the sheep, oraz Masha i Niedzwiedz.

Po uroczystości pytaliśmy dzieci o wrażenia. Wszystkie były zachwycone i deklarowały, że kiedyś chciałyby się nauczyć wielu innych języków obcych. Tak więc cel spotkania,  jakim była integracja społeczności przedszkolnej oraz motywowanie dzieci do nauki języków obcych został osiągnięty.

Małgorzata Hubbell
Monika Laskowska