Wydarzenia

Narodowe Święto Niepodległości

Już wkrótce Narodowe Święto Niepodległości. W środę 11 listopada gminne i parafialne obchody rozpocznie o 9:30 msza św. za Ojczyznę. Bezpośrednio po liturgii w choroszczańskim kościele odbędzie się uroczystość pod Pomnikiem Niepodległości na Rynku 11 Listopada z udziałem władz samorządowych, delegacji zakładów pracy i organizacji społecznych oraz licznych pozostałych środowisk patriotycznych. Wieczorem o 17:00 w auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wystąpi zespół wokalny Rytmy Czasu pod kierunkiem Jerzego Tomzika. Wstęp wolny.

Powraca po kilkunastu latach przerwy Bieg Niepodległości. Tym razem trasy biegowe wieść będą od Orlika poprzez ścieżki Parku Pałacowego na stadion miejski. Początek radosnego, bo niepodległościowego biegania, to 11:00 w sobotę 14 listopada.

Finałowym akcentem gminnego świętowania niepodległości naszej ukochanej Rzeczypospolitej Polskiej będzie wspólne śpiewanie w ramach Wieczoru Pieśni Patriotycznej „Śpiewać Każdy Może”. Początek wydarzenia przeznaczonego dla wszystkich pokoleń to 16:00 w niedzielę 15 listopada w remizie OSP w Choroszczy przy ul. Dominikańskiej 22.

Na wydarzenia tworzące tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Choroszczy serdecznie zapraszają organizatorzy: Urząd Miejski, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika, Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała, Zespół Szkół, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy.

WJC/M-GCKiS