„Tango Tykocin” 1 grudnia w Choroszczy

Nie tak dawno temu w Tykocinie…
Ale to wszystko mogło stać się w każdym małym mieście.
Wszędzie bowiem życie opisują te same namiętności, uczucia, blaski i cienie.


Spontaniczny nocny spacer samotnego mężczyzny, po wyludnionym miejskim placu, staje się pretekstem do nostalgicznej podróży w przeszłość. Ta natomiast okazuje się być wypełniona opowieścią, kipiąca życiem, zawierającą postaci z krwi i kości. Pamiętna tykocińska “Narwianka”, lokal gastronomiczny III kategorii, zmienia się w wehikuł czasu przenoszący w różne miejsca i historie, gdy tylko odważysz się przestąpić jej próg. Posąg Czarnieckiego nocą. Zabiera w świat marzeń sennych, o ile masz odwagę marzyć. Każdy z nas ma swoją własną opowieść. Prawdziwą, czy zmyśloną. To nieistotne. Chodzi o to, żeby spróbować opowiedzieć ją jak najlepiej. Tak, jakby jutro miało nie nadejść.

Tango ma wprawdzie swoje korzenie we wcześniejszych 40% prawdy, spektaklu odegranym m.in. w Teatrze Dramatycznym im. Al. Węgierki w Białymstoku, jednakże wprowadzenie nowych scen, dialogów, zmiana narracji i wielu innych elementów nie pozwala myśleć o nim w kategoriach “powtórki z rozrywki”.

Spektakl już 1 grudnia o godz. 17:00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Bezpłatne wejściówki wkrótce do odebrania w biurze M-GCKiS.

Obsada: Marek Malinowski, Tadeusz Świętorzecki, Tadeusz Wądołowski, Patryk Kurowski, Emilia Kluczyńska, Alicja Bogusz,
Monika Rogowicka, Maria Pogorzelska, Jadwiga Berlińska, Jakub Zieliński, Arkadiusz Napiórkowski, Marcin Kwiatkowski.
Scenariusz: Teatr Hollerique, Ryszard Matusiewicz.
Piosenki “Tango Tykocin” i “Szalony taniec” autorstwa Ryszarda Matusiewicza.
Konsultacja: Dariusz Szada-Borzyszkowski.
Reżyseria: Marcin Kwiatkowski.

Spektakl przygotował zjednoczony zespół aktorów Tykocińskiego Teatru Amatorskiego i Teatru Hollerique w kooperacji z Centrum Kultury w Tykocinie, Muzeum w Tykocinie, Urzędem Miejskim w Tykocinie oraz z Zespołem Szkół im. Włodzimierza Puchalskiego w Radulach.