SP w Złotorii wspólnie z UNICEF świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka nie bez powodu przypada 20 listopada, gdyż właśnie tego dnia w 1989r. Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła Konwencję o prawach dziecka – uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. W tym roku przypada wyjątkowa – 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyło się wiele placówek edukacyjnych w Polsce. Do akcji przystąpiła także Szkoła Podstawowa w Złotorii, w której tego dnia w bibliotece zorganizowano warsztaty na temat praw dziecka. Najpierw uczniowie opowiadali, czym dla nich są prawa dziecka. Następnie obejrzeli prezentację przedstawiającą wybrane zapisy z Konwencji o prawach dziecka. Na jej podstawie wspólnie stworzyli wielki plakat podsumowujący spotkanie. Tego dnia królował niebieski – barwa symbolizująca UNICEF. Serpentynami w tym kolorze udekorowano bibliotekę, a na zakończenie spotkania dzieci wykonały pamiątkowe bransoletki na błękitnych wstążeczkach.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W naszej szkole był to radosny dzień z poważnym przesłaniem.

SP w Złotorii