EdukacjaMiasto i Gmina

Dzień Misia w Szkole Podstawowej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Kruszewie

Dzień Pluszowego Misia to wyjątkowe święto obchodzone na całym świecie 25 listopada. Również uczniowie klas 0-III naszej szkoły przyłączyli się do radosnego świętowania.

Ubrani w mięciutkie sweterki, bluzy, zmierzyli się z zadaniami, jakie postawił przed nim, podobnie jak w roku ubiegłym, tytułowy bohaterem książki Agnieszki Suchowierskiej „Mat i świat”. Tylko tym razem przyjaciel Kubusia Puchatka, Uszatka, Misia Paddingtona, zabrał ich w podróż po naszej Ojczyźnie. Uczniowie mieli okazję utrwalić wiedzę  o największych polskich miastach: Warszawie, Gdańsku, Poznaniu. Pobyt w każdym mieście wiązał się z obejrzeniem prezentacji, rozwiązaniem zagadek, wykonaniem zadań np.: zbudowanie tratwy, statku, podjęciem różnych wyzwań. W Poznaniu trzeba było wypić kozie mleko, co okazało się być całkowicie nowym doświadczeniem smakowym. Po prawidłowo wykonanym działaniu na każdego ucznia czekały słodkie punkty w postaci „żelkowych misiów”, które trafiały do własnoręcznie wykonanej „misiowej torebki”. Dzieci nie zapomniały również o przyniesieniu z domów swoich ukochanych przytulanek. Każda  z nich skrywa piękne historie i nosi wyjątkowe imię.

Trudno zaprzeczyć, że pluszaki to idealni pocieszyciele i powiernicy dziecięcych sekretów i najlepsi przyjaciele każdego dziecka.

Anna Grądzka
SP Kruszewo