Wydarzenia

Dziady – Noc Druga – za nami…

Dzień 27 listopada br. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy staną pod znakiem Mickiewicza i teatru. Już z rana tj. o 10:30 miał miejsce pierwszy pokaz spektaklu pt. „Dziady. Noc Druga”, był on zamknięty i skierowany do uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy. Już o 19:00 Centrum wypełniło się ponownie miłośnikami teatru, o tej też godzinie grano dla widzów indywidualnych.

„Dziady. Noc Druga” Teatru Wierszalin to sztuka wysokiego poziomu. Jest próbą próba odczytania Mickiewicza na nowo. Dzięki wspaniałej grze Rafała Gąsowskiego grającego główną rolę oraz innych aktorów każdy z widzów mógł na nowo prześledzić i poczuć co w tym utworze jest dalej aktualne dla współczesnych pokoleń. Przy tym odpowiedzieć na pytania m.in. takie choćby jak odbierać metaforę zawartą w przemianie Gustawa w Konrada?

Na zakończenie pierwszego pokazu, zebrana młodzież mogła spotkać się z aktorami, którzy z ochotą odpowiadali na pytania.  Reżyser Piotr Tomaszuk grający w przedstawieniu Guślarza i Rafał Gąsowski grający Konrada długo opowiadali uczniom o pracy nad tym widowiskiem. Dzielili się także swoimi przemyśleniami na temat arcydzieła Adama Mickiewicza i szacunku dla tekstu mistrza, dla wartości jego słowa i myśli.

Dziękujemy Teatrowi Wierszalin za tę emocjonującą i metafizyczną podróż w głąb ludzkiej psychiki i pragnień. Dziękujemy również wszystkim przybyłym.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Więcej zdjęć TUTAJ