KulturaMiasto i Gmina

Spotkanie autorskie z Katarzyną Drogą

We środę 27 listopada 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w  Choroszczy gościliśmy autorkę książek dla dorosłych – Panią Katarzynę Drogę.  Katarzyna Droga to rodowita Podlasianka – Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, pisząca niezwykle refleksyjne książki, niekiedy bardzo osobiste, a przede wszystkim ukazujące siłę kobiet. Spod jej pióra wyszły takie powieści jak : dwutomowe „Pokolenia” , „Gospoda pod Bocianem”, „Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej” , „Hanka. Pierwsza powieść o Ordonównie” oraz poradnik, zatytułowany „Sekrety przodków, czyli jakie znaczenie ma to, że twoja prababka zwiała przez okno z kochankiem?”
Spotkanie autorskie rozpoczęło się o godz. 12:00 powitaniem gości przez kierownik Biblioteki Panią Elżbietę Wróblewską, oraz podsumowaniem 10-letniej pracy Dyskusyjnego Klubu Książki. Następnie Pani Katarzyna Droga krok po kroku wprowadziła uczestników w temat przewodni spotkania „Siła rodziny to siła kobiety” . Wszyscy z zapartym tchem słuchali prelekcji, w której to bohaterka spotkania opowiadała również o swojej drodze pisarskiej, o jej podlaskich korzeniach, o relacjach rodzinnych oraz o roli kobiet w rodzinie.

Podczas spotkania Pani Ania Dąbrowska-Czochańska  otrzymała dyplom za ciekawą relację ze spotkania DKK w Choroszczy, przekazany przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Pani Ania należy do naszego klubu już od paru lat, zawsze przychodzi na spotkania, jest także  aktywnym czytelnikiem naszej Biblioteki, za co również otrzymała podziękowanie za pasję do czytania,  podczas gali 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choroszczy.

Goście tego spotkania mieli również przyjemność skosztować pysznego tortu, który zainicjował dziesiąty rok pracy Dyskusyjnego Klubu Książki.

Spotkanie z Panią Katarzyną Drogą na długo zapadnie w naszej pamięci, a na pewno przyczyni się do refleksji nad historią naszego pochodzenia, oraz zrozumienia samego siebie.

(BP)