EdukacjaKulturaMiasto i GminaWydarzenia

Rękodzielnicze warsztaty bożonarodzeniowe w M-GCKiS

Chwila pożytecznego relaksu w przedświątecznej gorączce? Proponujemy udział w Rękodzielniczych warsztatach bożonarodzeniowych w Centrum Kultury w Choroszczy. Dwie grupy (czwartek 12 XII i wtorek 17 XII), od 17:00 do 18:30 przy dźwiękach pastorałek, stołach zastawionych piernikami i mandarynkami i przy zimowej herbacie wykonają tradycyjne, podlaskie ozdoby bożonarodzeniowe.

Podlaskie, tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe pojawiły się jeszcze przed choinką. Kiedyś, gdy ubierano snopki siana, ozdoby robiono z wydmuszek, słomy, papieru. Dziś chcemy spróbować się w rękodziele i wrócić do korzeni. 

Podczas warsztatów wykonamy „kujące” bombki, składane gwiazdki, pawie oczka. Metody instruktorki przywiozły z Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, a teraz przekażą wiedzę mieszkańcom gminy Choroszcz. Warsztaty poprowadzą instruktorki Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Choroszczy: Anna Kulikowska, Paulina Krysiewicz, Olga Szutkiewicz – Gola, Monika Tekielska – Chmielewska, Karolina Gołębiewska,  Warsztaty upłyną w świątecznej atmosferze – w rytm melodii pastorałek, przy piernikach, cytrusach i korzennej herbatce. Okraszone opowieścią etnografki, Anny Kulikowskiej, o nie tylko podlaskich tradycjach bożonarodzeniowych. 

Warsztaty odbędą się w Centrum Kultury, we czwartek 12 XII (sala plastyczna) i wtorek 17 XII (biblioteka dla dzieci) w godz. 17:00 – 18:30. Koszt – 10 zł. Zapraszamy!