Mikołajkowy Turniej Tańca odbył się po raz szósty

Sobotnie przedpołudnie 7 grudnia w M-GCKiS w Choroszczy należało do młodych tancerzy. Ponad 100 uczestników i uczestniczek w wieku od przedszkolaków do 13-latków z Choroszczy, Białegostoku, a także z Grajewa, Sokółki mierzyło się na parkiecie auli M-GCKiS w VI Mikołajkowym Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora.

Cały turniej otworzył św. Mikołaj wraz z panią Mikołajową, którzy to poprowadzili w uroczystym korowodzie wszystkich uczestników przez aulę M-GCKiS. Turniej oficjalnie rozpoczął dyrektor Centrum Kultury i Sportu, po czym na parkiecie zaczęły się taneczne emocje. Tańczyły solistki w różnym wieku, te początkujące oraz bardziej zaawansowane. Na parkiecie prezentowały się także pary różnych kategorii. Tańczyły formacje z różnych miast. Wszystkim uczestniczkom i uczestnikom gorąco kibicowali tłumnie zgromadzeni rodzice i bliscy, a Mikołaj dodawał otuchy wszystkim uczestnikom i rozdał wiele czekoladowych słodkości. Imprezę prowadził instruktor tańca towarzyskiego w M-GCKiS Dariusz Jabłoński, a młodych tancerzy oceniało jury w składzie: Justyna Cichosz, Adam Jabłoński, Piotr Giglewicz, Eryk Siemianowicz, Marlena Borys oraz sędziowie skrutinerzy: Dominik Żmijewski, Paulina Kisiel.
Nikt nie odjechał do domu bez medalu, pamiątkowego dyplomu czy czekoladowego mikołaja! Zapraszamy do uczestnictwa w turnieju w kolejnej edycji, a wszystkich, którzy nie brali udziału w turnieju, a chcieliby nauczyć się tańców towarzyskich i uczestniczyć w kolejnych konkursach już dziś zapraszamy na zajęcia w M-GCKiS, które prowadzą instruktorzy ze szkoły „Kadryl”: Karolina Poniatowicz i Dariusz Jabłoński!