EdukacjaMiasto i GminaWydarzenia

Spotkanie z autorką dziecięcą Agnieszką Suchowierską

10 grudnia  na auli M-GCKiS w Choroszczy gościliśmy autorkę książek dla dzieci – Agnieszkę Suchowierską, absolwentkę polonistyki w Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Przez wiele lat była również nauczycielem w klasach 4-6. Aktualnie oprócz pisania powieści dla dzieci interesuje się również psychologią i psychoterapią (humanistyczną i egzystencjalną).

Uczestnikami tego spotkania byli uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Choroszczy wraz ze swoimi Paniami Wychowawczyniami i ulubionymi zabawkami. Jak się okazało większość dzieci uwielbia pluszowe maskotki, a wśród nich oczywiście te z Gangu Słodziaków, misie, jednorożce i inne mniej lub bardziej znane.

Pani Agnieszka podczas wtorkowego spotkania, tuż po przywitaniu się z dziećmi, posiłkując się niezwykle ciekawą i bogatą w fotografie prezentacją multimedialną opowiedziała o historii zabawek. I tak uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć i po krótce posłuchać o zabawek, które towarzyszyły dzieciom począwszy od średniowiecza, aż po czasy współczesne. Dzieci aktywnie uczestniczyły w prelekcji odpowiadając na zadane przez Panią Agnieszkę pytania oraz dopowiadając własne historie związane z nieodłącznym elementem dzieciństwa – zabawką.

Na zakończenie najmłodsi mieli przyjemność wysłuchać z ust samej autorki fragmentów jej najnowszej książki zatatuowanej „Milenka”. Chwilę po spotkaniu była również możliwość zakupu książek z personalizowaną dedykacją.

Spotkanie było nagrodą dla Biblioteki za zajęcie I miejsca w konkursie powiatowym „Dawno, dawno temu… czyli podanie lub legenda małej Ojczyzny” którego organizatorami byli : Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, Starostwo Powiatu Białostockiego, Wydawnictwo Literatura oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Okręgu Podlaskiego.
Pani Agnieszka Suchowierska z ogromną przyjemnością uczestniczyła również w obradach jury w konkursie organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Choroszczy na „Kartkę Bożonarodzeniową”.

(PK)