EdukacjaKulturaMiasto i Gmina

Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową rozstrzygnięty

Dnia 12 grudnia 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Choroszczy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na „Kartkę Bożonarodzeniową”. Uczestnicy mieli za  zadanie wykonać kartkę Bożonarodzeniową używając do tego rożnych materiałów. Konkurs na kartkę Bożonarodzeniową przyczynia się do podtrzymywania regionalnych tradycji Bożonarodzeniowych, zwłaszcza wśród najmłodszego pokolenia. Prace oceniane były w trzech kategoriach: przedszkole, szkoła podstawowa klasa I-III, klasa IV-VIII. Łącznie zgłoszono do konkursu 97 prac, które można oglądać do 20 grudnia 2019 r. na wystawie w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Jury w składzie: Agnieszka Suchowierska- autorka książek dla dzieci, Monika Tekielska-Chmielewska – instruktor, Paulina Krysiewicz – instruktor, Elżbieta Wróblewska- kierownik Biblioteki, nagrodziło następujące osoby:

Kategoria Przedszkole:

I miejsce – Łucja Krysiewicz
II miejsce – Maja Brytczuk
III miejsce – Lilianna Śliwonik
Wyróżnienia: Stanisaław Korolko, Szymon Roszkowski, Aleks Zahorenko

Kategoria Szkoła Podstawowa kl. I-III:

I miejsce – Gabriela Markiewicz
II miejsce- Michał Markiewicz
III miejsce- Maksymilian Kretowicz
Wyróżnienia: Adrian Szczygielski, Bartosz Pogorzelski

Kat. Szkoła Podstawowa kl. IV-VIII:

I miejsce – Aleksandra Kosakowska
II miejsce- Przemysław Perkowski
III miejsce- Hanna Misiejuk

Również w tym dniu wręczone zostały nagrody w konkursie powiatowym literacko-plastycznym „Dawno, dawno temu… czyli podanie lub legenda małej Ojczyzny”, organizowanym przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku,   praca plastyczna Judyty Berezieckiej oraz praca literacka Julii Dziewiątkowskiej zajęły I miejsce w Powiecie Białostockim.

Gratulujemy zwycięzcom  oraz zapraszamy do obejrzenia prac na wystawie.

(BP)