Hurtownia Krokus ponownie najlepsza w turnieju WOŚP!

W niedzielę 12 stycznia w ramach 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została zorganizowana VIII edycja Turnieju Halowego, który miał na celu wsparcie “orkiestry”. Turniej, podobnie jak w roku ubiegłym zakończył się wygraną zespołu Hurtowni Krokus, która w finale podobnie jak rok temu pokonała faworyzowany, wzmocniony 4 graczami ekstraklasy futsalu FC Bankiet, tym razem po rzutach karnych. Właśnie rzuty karne to była domena “Krokusów”: w 4 meczach pucharowych wszystkie wygrali w taki sposób. Najciekawsze jednak w tym jest to, że tegoroczni zwycięzcy w całym turnieju na 7 meczów w regulaminowym czasie (10 minut) wygrali… tylko RAZ (w grupie z Koroną Dobrzyniewo). Pozostałe mecze to 2 remisy grupowe (m.in z finalistą Bankietem) i 4 remisy w fazie pucharowej zakończone wygraną w karnych. Finaliści turnieju spotkali się 2 razy, na początku zmagań w grupie był remis 1-1 podobnie jak w finale, w którym Bankiet wyrównał na 10 sek. przed końcem ale słabiej wykonywał karne.

“Bankietowcy” byli zdecydowanym faworytem turnieju jednak już we wspomnianym meczu otwarcia stracili punkt, a po wyjściu z grupy o mały włos nie odpadli w 1/8 finału wygrywając dopiero w rzutach karnych z zespołem Znienacka. W zespole tym w turnieju zagrało aż 4 graczy z ekstraklasowego MOKS Słoneczny Stok: Tomasz Dzieżgowski, Vitalij Lisniczenko, Łukasz Gryko i Wojciech Zalewski oraz Kamil Jackiewicz z III-ligowej Olimpii Zambrów, a w Auto Team Grzegorz Makal z III-ligowego Ruchu Wysokie Mazowieckie, dzięki czemu konto WOŚP wzbogaciło się o kolejne 1000zł .Trzecie miejsce wywalczył LZS Choroszcz, eliminując m.in niedawnego 1 ligowca Helios Białystok.

Najlepszym zawodnikiem (wg .rankingu meczowego) został Karol Fiedorczuk z LZS Choroszcz, najlepszym bramkarzem Mateusz Brański z Hurtowni Krokus, a królem strzelców wspomniany już Witalij Lisniczenko z FC Bankiet.

Orkiestra wzbogaciła się z wpisowego od drużyn i opłat za zawodników o prawie 5 tysięcy złotych (dokładnie 4840 zł)

Jak zawsze nie zawiedli sponsorzy, którzy pomogli w organizacji, czyli firmy: Schody Chudziński z Choroszczy, Agroturytyka Jeroniczówka, Pizzeria Savona Choroszcz, Techmot Choroszcz, Boruta Kontenery oraz drużyny Cool Taxi, Helios i LZS Choroszcz. Turniej wsparła także Szkoła Podstawowa w Choroszczy użyczając hali!

Dziękuje wszystkim za pomoc w organizacji, a zawodnikom (w większości) za kulturalne zachowanie na boisku, trybunach i na terenie szkoły – dla wielu również za pomoc.

Jacek Dąbrowski
Organizator turnieju



Relacja w TVP 3 Białystok (tutaj)


Szczegółowe wyniki: 

GRUPA A: Nowe Miasto – FC Dziady 0-3, Zaczerlany – YellowCity 1-0, Nowe Miasto – Zaczerlany 0-1, FC Dziady – YellowCity 4-0, Zaczerlany – FC Dziady 1-2, Nowe Miasto – YellowCity 0-1

1. FC Dziady (9 pkt, 9-1), 2. Zaczerlany (6 pkt, 2-2), 3. Yellow City (3 pkt, 1-5), 4. Nowe Miasto (0 pkt, 0-5)


GRUPA B: Izbiszcze – Helios 4-0, Monar – Hetman 1-4, Hetman – Helios 1-1, Izbiszcze – Monar 4-0, Helios – Monar 5-0, Izbiszcze – Hetman 5-0

1. Izbiszcze (9 pkt, 13-0), 2. Helios (4 pkt, 6-5), 3. Hetman (4 pkt, 5-7), 4. Monar (0 pkt, 1-13)


GRUPA C: Auto Team – Dobrzyniówka 5-1, LZS Choroszcz – Izbiszcze II 0-0, Auto Team – LZS Choroszcz 1-2, Izbiszcze II – Dobrzyniówka 0-2, Auto Team – Izbiszcze II 3-0, LZS Choroszcz – Dobrzyniówka 3-0 

1.LZS Choroszcz (7 pkt, 4-1), 2. Auto Team (6 pkt 9-3), 3. Dobrzyniówka (3 pkt, 3-7), 4. Izbiszcze II  (1 pkt, 0-5)

 

GRUPA D: ASP Halt – Znienacka 0-0, Biała – Cool Taxi 1-0, ASP Halt – Biała 0-1, Znienacka – Cool Taxi 1-0, Znienacka – Biała 0-0, ASP Halt – Cool Taxi 2-2

1. Biała (7 pkt, 2-0), 2. Znienacka (5 pkt, 1-0), 3. ASP Halt (2 pkt, 2-3), 4. Cool Taxi (1 pkt, 2-4)


GRUPA E: FC Bankiet – Hurtownia Krokus 1-1, Korona Dobrzyniewo – Kopnij Babkę w Czapkę 1-2, FC Bankiet – Korona Dobrzyniewo 4-1, Hurtownia Krokus – Kopnij Babkę w Czapkę 0-0, Hurtownia Krokus – Korona Dobrzyniewo 3-1, FC Bankiet – Kopnij Babkę w Czapkę 1-0 

1. FC Bankiet (7 pkt, 6-2), 2. Hurtownia Krokus (5 pkt, 4-2), 3. Kopnij Babkę w Czapkę (4 pkt, 2-2), 4. Korona Dobrzyniewo (0 pkt, 3-9)


GRUPA F: Pretorium – Zespół Orły 0-2, Diamencik – Szwagry 1-0, Pretorium – Diamencik 2-0, Zespół Orły – Szwagry 3-0, Zespół Orły – Diamencik 1-2,. Pretorium – Szwagry 1-0

1.Zespół Orły (6 pkt, 6-2), 2. Pretorium (6 pkt, 3-2), 3. Diamencik (6 pkt, 3-3), 4. Szwagry (0 pkt, 0-5)


RANKING ZESPOŁÓW TRZECICH MIEJSC: 1. Diamencik (6 pkt, 3-3).   2. Kopnij Babkę w Czapkę ( 4 pkt, 2-2) …….. /././ 3. Hetman (4 pkt, 5-7), 4. Dobrzyniówka (3 pkt, 3-7), 5. YellowCity (3 pkt, 1-5), 6. ASP Halt (2 pkt, 2-3)


FAZA PUCHAROWA

1/8 finału: FC Bankiet – Znienacka 1-1, k:3-1, Zespół Orły – Dobrzyniówka 6-1, Auto Team – Pretorium 0-1, Biała – Kopnij Babkę w Czapkę 1-0, FC Dziady – Diamencik 2-6, Izbiszcze – Hurtownia Krokus 0-0, k:2-3, LZS Choroszcz – ASP Halt 1-1, k:4-3, Zaczerlany – Helios 1-1, k:2-3

1/4 finału: FC Bankiet – Zespół Orły 3-0, Pretorium – Biała 2-3, Diamencik – Krokus 1-1 k:2-3, LZS Choroszcz – Helios 2-2 k. 6-5

1/2 finału: Biała – Hurtownia Krokus 1-1, k:4-5, FC Bankiet – LZS Choroszcz 4-1

Mecz o III miejsce: Biała – LZS Choroszcz 0-1

FINAŁ: Hurtownika Krokus – FC Bankiet 1-1, k:3-2