IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Kruszewie

Mimo wiosennej aury za oknem, co jest bardzo nietypowe o tej porze roku, w naszej szkole 14 stycznia zagościła iście zimowa i świąteczna atmosfera. Zadziało się to za sprawą organizowanego już po raz dziewiąty Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych z Zabłudowa, Złotorii, Choroszczy  i Kruszewa. Tym razem również patronat nad Konkursem objął Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. W jury zasiadali: ks. Wojciech Trzaska-prowadzący scholę „Winnica”; Pan Karol Konrad Masztalerz- prowadzący scholę „Boże Echo”, organista w parafii katedralnej; Pani Dorota Pękacka- organistka w parafii Konowały; Pani Alina Trypuz- przewodnicząca zespołu Ludowego „Narwianki”.

Wielką niespodzianką okazały się występy członków jury: księdza Wojciecha Trzaski w duecie z Panem Karolem Masztalerzem oraz występ solowy Pana Dyrektora Antoniego Dziemiańczuka. Ich mini koncerty uświetniły konkurs i wprowadziły wyjątkowy klimat w to spotkanie.

W tym roku w konkursie wzięło udział 26 dzieci. Uczestnicy konkursu byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych: kl.0-II, kl. III-V i kl. VI- VIII. Wszyscy prezentowali wysoki poziom wykonań, dlatego jury miało nie lada wyzwanie. Ostatecznie wyłoniono następujących laureatów konkursu: 

Kl.0-II:

I miejsce: Natalia Pawłowska kl. II (SP Choroszcz)
II miejsce: Robert Domin kl. II (SP Zabłudów)
III miejsce: Szymon Brzostek kl. I (SP Złotoria)

Kl. III-V

I miejsce: Fabian Wierzbicki kl. III (SP Choroszcz)
II miejsce: Weronika Mielech kl. V (SP Zabłudów)
III miejsce: Paulina Całek kl. III (SP Zabłudów)

Kl. VI- VIII

I miejsce: Weronika Radłowska kl. VII (SP Kruszewo)
II miejsce: Amelia Miastkowska kl. VI (SP Złotoria)
III miejsce: Kamil Dębowski kl. VII (SP Choroszcz)

Zostały przyznane również trzy niezależne od kategorii wiekowych wyróżnienia, które trafiły do: Zofii Wiszniewskiej z kl.0 (SP Złotoria), Zuzanny Mazurczuk z kl. II (SP Choroszcz) i Szymona Jakubowskiego z kl. V (SP Kruszewo). Jak co roku, drogą głosowania, została przyznana również Nagroda Publiczności, która trafiła do Amelii Miastkowskiej.

Uczestnicy konkursu i opiekunowie zostali nagrodzeni dyplomami, pysznymi pierniczkami oraz kalendarzami podarowanymi przez Pana Karola Konrada Masztalerza, a zwycięzcy otrzymali również statuetki. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasz konkurs odbył się już po raz dziewiąty.

Szczególne podziękowania należą się Panu Burmistrzowi Choroszczy Robertowi Wardzińskiemu za wsparcie finansowe podczas zakupu nagród i objęcie patronatem naszej uroczystości. Jury dziękujemy za poświęcenie swojego czasu i ocenę występów uczestników. Dziękujemy opiekunom i nauczycielom za przygotowanie uczniów do występów, rodzicom i nauczycielom z naszej szkoły za słodki poczęstunek.

Jeszcze raz gratulujemy uczestnikom, dziękujemy za kultywowanie jednego  z najpiękniejszych polskich zwyczajów, przywołanie świątecznej aury oraz dostarczenie pozytywnych emocji. 

Anna Grądzka