Bulwary Sienkiewicza w Choroszczy – z dofinansowaniem!

Promenada oferująca szereg atrakcji: plac zabaw, skatepark z bank rampami oraz bank wallami, funbox z poręczą 3/1, grindbox 2 poziomy, Quarter pipe, dodatkowo nowa nawierzchnia, ścieżki, chodniki dla pieszych, ścieżki rowerowe, parkingi i jeszcze tężnia solankowa, a to wszystko w otulinie zielonych nasadzeń – na takie Bulwary Sienkiewicza, Gmina Choroszcz uzyskała dofinansowanie Zarządu Województwa Podlaskiego.

31 stycznia Burmistrz Chroszczy Robert Wardziński z rąk Zarządu Województwa Podlaskiego odebrał czek na kwotę ponad 1,5 mln zł dofinansowania powstającej w Choroszczy nowej inwestycji. Przypomnijmy: całościowy koszt budowy Bulwarów Sienkiewicza to ponad 2,2 mln zł, pozyskane dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi ponad 1,5 mln zł, wsparcie z Budżetu Państwa – to blisko 220 tys. zł.

Gmina Choroszcz znalazła się pośród 14 zwycięskich samorządów, które wzięły udział w konkursie ogłoszonym przez Województwo Podlaskie. Dzięki temu, że Choroszcz posiada Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Choroszcz na lata 2017-2023, do którego wpisała planowaną inwestycję, spełniła wszelkie wymagane warunki, złożyła dobry wniosek, dlatego dziś może mówić o sukcesie realizować na swoim terenie kolejną innowacyjną społecznie inwestycję.

Tworzymy w Choroszczy nowe, społecznie użyteczne przestrzenie – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Do nich z pewnością należą Bulwary Sienkiewicza. Jeszcze nie ma ich na mapie, ale już w bieżącym roku niezagospodarowana i niezachęcająca przestrzeń, która przez mieszkańców Choroszczy była raczej omijana, diametralnie zmieni swoje oblicze. Bulwary Sienkiewicza, po pierwsze powstaną – wylicza Burmistrz Wardziński – a po drugie, i ważniejsze: staną się przestrzenią uporządkowaną i przyjazną społecznie. Dodatkowo skate park i tężnia solankowa – pierwsze takie realizacje w naszej gminie – jestem pewien, że przyciągną w to miejsce przedstawicieli wielu pokoleń – konkluduje Burmistrz Wardziński.

Już dziś, serdecznie zapraszamy!

fot. M. Sokół