Turniej piłki nożnej i morsowanie w szczytnym celu

Turniej piłki nożnej i morsowanie w szczytnym celu

W niedzielę 2 lutego Choroszczą zawładnęły gorące serca pełne chęci pomocy.

Na hali w Szkole Podstawowej w Choroszczy odbył się turniej charytatywny piłki nożnej w którym wystartowało 18 drużyn – zarówno męskich jak i damskich. Była to zdrowa rywalizacja, tego dnia wszystkie drużyny „grały do jednej bramki”, bo w szczytnym celu – na rzecz Patryka Panasa, 11-letniego mieszkańca wsi Pańki, który choruje na ostrą białaczkę szpikową. Turniej wygrała drużyna fundacji “Naszpikowani”!

Podczas trwania turnieju odbyły się liczne licytacje, wylicytować można było m.in. obrazy, elektro-sprzęt, vouchery na zabiegi pielęgnacyjne oraz wiele innych wartościowych rzeczy i usług. Dostępnych również było mnóstwo atrakcji – zarówno dla najmłodszych jak i nieco starszych m.in. fotobudka, wizyta byłego zawodnika Jagiellonii – Rafała Grzyba, pokaz gry dziewczynek z Lambada Girls, malowanie twarzy oraz animacje dla dzieci.

W tym samym czasie przy Kominowym Bajorze zorganizowano charytatywne morsowanie i inne liczne atrakcje dla wszystkich, którzy chcieli wspomóc chłopca w chorobie. Na wszystkich uczestników czekała ciepła herbata oraz grochówka, a chętni mogli również dołączyć do bazy dawców szpiku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również ekstremalne przejażdżki autami terenowymi.

Na Placu Brodowicza , tuż obok budynku Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu na wszystkich śmiałków czekał bus, w którym można było oddać krew. Przy nim również zbierały się kolejki.

Wszyscy uczestniczący w niedzielnych wydarzeniach okazali ogromne poczucie solidarności oraz chęci pomocy. Kwota, która została zebrana na pokrycie kosztów związanych z leczeniem Patryka to ponad 28 tys. złotych.

Honorowy patronat nad wydarzeniami objął Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński.

Organizatorzy i partnerzy akcji: Burmistrz Choroszczy, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy, Fundacja „Naszpikowani”, Stowarzyszenie „Strażacy wspólnie przeciw białaczce”, Klub Narew Choroszcz, Białostocki Klub Karate Kyokushin „KANKU”, Klub Lambada Girls, Stowarzyszenie „Mroźne Stwory”.

(PK)