Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Strzelectwie

5 marca 2020 roku na strzelnicy pneumatycznej Klubu Sportowego Kaliber Białystok rywalizowały drużyny strzeleckie młodzieży szkolnej klas siódmych i ósmych w półfinałach województwa podlaskiego. Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy reprezentowały dwie drużyny trzy osobowe dziewcząt i chłopców. W grupie południowej na pięć startujących zespołów nasze dziewczęta w składzie: Daria Wyszyńska, Martyna Denisiuk i Monika Prokopowicz zajęły drużynowo pierwsze miejsce, a indywidualnie według kolejności pierwsze, drugie i piąte. Chłopcy w składzie: Szymon Kościukiewicz, Kamil Dębowski i Oliwier Kuć również zajęli pierwsze miejsce drużynowo, a indywidualnie według kolejności pierwsze, drugie i szóste. Tym sposobem wszyscy znaleźli się w finale wojewódzkim.

Zawody te są organizowane przez Podlaskie Kuratorium Oświaty i za awans do finału uczniowie otrzymują dodatkowe punkty na świadectwie, tak jak finaliści z każdej innej olimpiady przedmiotowej. Można więc śmiało powiedzieć, że Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość „Skała”, które prowadzi treningi strzeleckie ma w tym roku szkolnym sześciu finalistów.

W tym miejscu w imieniu własnym, naszej młodzieży i członków stowarzyszenia chcę serdecznie podziękować Pani dyrektor Ewie Zawistowskiej za możliwość treningów strzeleckich w placówce naszej szkoły. Panu burmistrzowi Robertowi Wardzińskiemu za pomoc w utrzymaniu strzelnicy sportowej. Sukcesy w sporcie naszej młodzieży cieszą nas bardzo. Jest to owoc pracy i zaangażowania wielu ludzi, ale przede wszystkim naszych zawodników i ich rodziców. Większość naszych Mistrzów w tym roku kończą naukę w naszej szkole. Przez ostatnie lata podnieśli wysoko poprzeczkę. Apeluję szczególnie do uczniów klas siódmych: „Każdy z was może zostać mistrzem w strzelectwie, tylko jeszcze o tym nie wie. Przyjdźcie na strzelnicę ćwiczyć oko i dłonie, by za rok osiągnąć sukces, jak wasze koleżanki i koledzy.” ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE.

Do zobaczenia na strzelnicy
Instruktor Sportu Strzeleckiego Piotr Waczyński