Wielki Tydzień w Choroszczańskiej Parafii

 1. Nie odkładajmy pojednania z Panem Bogiem. Kapłani służą spowiedzią od poniedziałku do Środy: na Mszy Świętej o godz. 7.00, w Godzinie Miłosierdzia od 15.00 do 16.00, na Mszy Świętej o godz. 18.00.

  W Wielki Czwartek przez cały dzień podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu. Komunia Święta będzie udzielana, co pół godziny.

  W Wielki Piątek w czasie adoracji Grobu Pańskiego od godz. 16.00 do 19.00.

  W Wielka Sobotę w czasie adoracji Grobu Pańskiego od godz.10.00 do 15.00.

  Zachowujmy odpowiednie odległość i miedzy sobą przed konfesjonałem i przystępując do Komunii Świętej
 2. W Wielki Czwartek, który jest pamiątką ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 odbędzie się Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.

  W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy Świętej o godz. 15.00 Nabożeństwo Męki Pańskiej, od 16.00 do godz. 19.00 zachęcamy do prywatnej adoracji Jezusa w Grobie. W Wielki Piątek po nabożeństwach będą śpiewane Gorzkie Żale. Rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

  W Wielki Piątek obowiązuje post, natomiast w sobotę zachęcamy do abstynencji od pokarmów mięsnych.

  W Wielką Sobotę o godz. 9.00 Uroczysta Godzina Czytań i Jutrznia prowadzona przez młodzież. Z racji na epidemię w tym roku nie ma świecenie pokarmów na stół wielkanocny. Na naszej stronie internetowej jest umieszczona do wydruku modlitwa poświecenia pokarmów, której ma dokonać najważniejszy z domowników. Od godz. 10.00 będzie możliwość nawiedzenia Grobu Pana Jezusa. Kapłan będzie wówczas dyżurować w konfesjonale do godz. 15.00 by udzielać sakramentu miłosierdzia.

  Wieczorem o godz. 18.00 Msza Św. Wigilii Paschalnej. W tym roku nie ma świecenia wody w jednym dużym pojemniku, każdy przynosi w swojej butelce i w ten sposób dokona się błogosławieństwo. Z soboty na Wielką Niedzielę nie ma czuwanie przy Grobie Pańskim.
  Rezurekcja o godz. 6.00, nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00
 3. W uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny zawierzyliśmy naszą parafię Niepokalanemu Sercu Maryi. Ponieważ nie wszyscy to uczynili, zachęcamy, by ten akt powierzania się Matce Bożej dokonać we własnych domach. W tym szczególnym czasie warto być w stanie łaski i zawierzyć się opiece Matki Bożej. Akt Zawierzenia umieszczony jest na naszej stronie internetowej w aktualnościach w dwóch wersjach: dla rodzin i dla osób samotnych. Można go wydrukować.

Źródło: parafia w Choroszczy