KomunikatyMiasto i Gmina

Urząd Miejski i M-GOPS w Choroszczy pracują dłużej

Informujemy Szanownych Mieszkańców i Interesantów, że, wraz ze stopniowym łagodzeniem obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 i rozpoczęciem przywracania zasad funkcjonowania instytucji rządowych i samorządowych, od poniedziałku 27 kwietnia 2020 roku Urząd Miejski oraz M-GOPS w Choroszczy pracuje w godz. 7.30-15.30.

Wydłużone – w stosunku do okresu poprzedniego – godziny pracy: 7.30-15.30, dotyczą dni powszednich: od poniedziałku do piątku.

Jednocześnie informujemy, że – DO ODWOŁANIA:

wstrzymane zostają bezpośrednie wizyty interesantów umawiane do Burmistrza Choroszczy oraz Kierownictwa magistratu;

utrzymane zostają obostrzenia dotyczące przyjmowania interesantów przez pracowników merytorycznych. Niezmiennie prosimy, by Szanowni Państwo interesanci realizowali sprawy głównie:

– poprzez kontakt telefoniczny,
– kontakt mailowy,
– w sprawach bezwzględnie koniecznych i niecierpiących zwłoki (tj. wydawanie, składanie oraz odbieranie dokumentów), kontaktowali się z Urzędem i M-GOPS w Choroszczy jedynie przez Biuro Podawcze Urzędu, najlepiej po wcześniejszymi umówieniu się z pracownikiem merytorycznym.

Nadal utrzymana jest, ustawiona na parterze Urzędu SKRZYNKA PODAWCZA, DO KTÓREJ INTERESANCI WRZUCAJĄ KORESPONDENCJĘ skierowaną do Urzędu Miejskiego oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Choroszczy

KASA URZĘDU – jest nieczynna do odwołania. Wszelkie należności wobec gminy prosimy regulować w sposób elektroniczny;

praca Urzędu Stanu Cywilnego w Choroszczy:

– w wypadku:

1) zgłoszenia zgonu;
2) złożenia i odbioru dowodu osobistego

– należy zgłosić się do Biura Podawczego Urzędu Miejskiego, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się (85 713 22 22);

UWAGA: w soboty i niedziele – zgłoszenia zgonów nadal nie będą przyjmowane.

PRACA ŚRODOWISKOWA pracowników socjalnych jest nadal ograniczona do koniecznego minimum

Dziękujemy wszystkim Państwu za zrozumienie dla zaistniałej sytuacji. Od początku epidemii pokazaliśmy, że rozumiemy sytuację i jesteśmy zdyscyplinowani i że tylko nasze wspólne odpowiedzialne zachowania i działania dadzą pożądany skutek.

Źródło: Urząd Miejski w Choroszczy